W Ministerstwie Rozwoju samorządowcy rozmawiali o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

  • 30.11.2017, 09:00 (aktualizacja 30.11.2017, 10:54)
  • Katarzyna Żakowska
W Ministerstwie Rozwoju samorządowcy rozmawiali o Centralnym Porcie Komunikacyjnym Katarzyna Żakowska
Wczoraj w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne z samorządami powiatów sochaczewskiego i żyrardowskiego dotyczące budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Szczegóły przedsięwzięcia zaprezentował pełnomocnik Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego minister Mikołaj Wild oraz minister Maciej Małecki.

Stanisławów koło Baranowa na Mazowszu to aktualna lokalizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego „Port Solidarność”, którą wybrał obecny rząd. Decyzję tę ogłosiła premier Beata Szydło. Rząd na posiedzeniu 7 listopada przyjął koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, czyli nowego lotniska między Warszawą i Łodzią zdolnego obsłużyć nawet 100 mln pasażerów rocznie. Misją przedsięwzięcia jest stworzenie uniwersalnego systemu transportu pasażerskiego poprzez wybudowanie i eksploatację rentownego innowacyjnego węzła transportowego, który, z jednej strony uzyska miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych portów lotniczych świata, z drugiej doprowadzi do przebudowy krajowego systemu transportu kolejowego jako atrakcyjnej alternatywy dla transportu drogowego i obejmującego wszystkie obszary Polski, zapewniając jednocześnie rozwój i trwałą integrację aglomeracji warszawskiej i łódzkiej.

Zapraszamy do wysłuchania relacji z konferencji. Mówią: Mikołaj Wild, Maciej Małecki, Marek Olechowski i Wojciech Jasiński

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katarzyna Żakowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe