Rekordowy jubileuszowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu

  • 25.11.2017, 22:52
  • Izabela Goryniak
Rekordowy jubileuszowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu
W sobotni wieczór wspaniałym koncertem laureatów zakończył się 25 Festiwal Chopinowski na Mazowszu odbywający się, jak co roku, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie. Była to impreza rekordowa jeśli chodzi o frekwencję - przyjechało 108 młodych pianistów z całej Polski, a także z Wielkiej Brytanii i Włoch. Uczestników oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem profesora Jana Kadłubiskiego. Przyznano aż 37 nagród. Była to także okazja do podziękowania wszystkim, którzy w ciągu ostatniego ćwierćwiecza organizowali i wspomagali to wydarzenie.

Młodych artystów oceniało jury w składzie: przewodniczący - prof. Jan Kadłubiski oraz prof. Andrzej Dutkiewicz, prof. Dorian Leljak (Serbia-Chorwacja), prof. Murray McLachlan (Wielka Brytania) i prof. Marco Scolastra (Włochy). Jan Kadłubiski jak zawsze z wdziękiem dzielił się ze sceny swoimi przemyśleniami:

loadingŁaduję odtwarzacz...

A tak podsumowała jubileuszową edycję festiwalu Anna Wróblewska, dyrektor szkoły muzycznej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród gości był minister Maciej Małecki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wicestarosta Tadeusz Głuchowski i zastępca burmistrza Sochaczewa Marek Fergiński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród 37 laureatów festiwalu była też silna reprezentacja Sochaczewa. Rozmawialiśmy z dwiema uczennicami sochaczewskiej szkoły

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Izabela Goryniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe