Ponad 12 mln zł wsparcia unijnego na kolejne inwestycje na Mazowszu, w tym na modernizacja amfiteatru w Sochaczewie - 7 dni na Mazowszu

  • 24.11.2017, 09:54
  • Katarzyna Żakowska
7dni_2017-11-24.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad 7,8 mln zł dofinansowania unijnego trafi do Piastowa na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej. Sochaczew z kolei otrzyma ponad 3,5 mln zł na modernizację amfiteatru w Parku Podzamcze. Natomiast gmina Kampinos zainwestuje ponad 360 tys. zł z funduszy unijnych w budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Na ten sam cel Zielonka przeznaczy blisko 320 tys. zł. wsparcia unijnego. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty te otrzymają unijne wsparcie w wysokości ponad 12 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020.

Dobre wiadomości dla mieszkańców i odwiedzających Sochaczew. Dzięki wsparciu unijnemu już w drugiej połowie przyszłego roku zostanie oddany do użytku odrestaurowany amfiteatr znajdujący się na terenie Parku Podzamcze. W ramach projektu wykonane zostaną prace rozbiórkowe, budowlano-remontowe i wykończeniowe amfiteatru. Powstanie podest sceniczny, schody i widownia z 894 miejscami siedzącymi z łatwym dostępem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przeprowadzone będą prace instalacyjne, m.in. biały montaż, instalacja wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, wentylacji i grzewcza. Poza tym instalacje elektryczne, oświetleniowe, odgromowe i teletechniczne. Teren zostanie zagospodarowany i oświetlony. Budynek będzie monitorowany i zyska też iluminację. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Gminą Teresin i Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w Warszawie.

> więcej o projekcie <

Poza tym w audycji:

  • Innowatorzy Mazowsza wybrani
  • Jaki będzie budżet na 2018 rok?
  • Zwalczanie wirusa ASF

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym tygodniu.

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe