Mazowsze znów w górę! - 7 dni na Mazowszu

  • 17.11.2017, 09:12 (aktualizacja 17.11.2017, 09:38)
  • Katarzyna Żakowska
7dni_2017-11-17.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Fitch Ratings podniósł międzynarodowy długoterminowy rating województwa mazowieckiego dla zadłużenia w walucie zagranicznej z „BBB+” na „A-” oraz długoterminowy rating w walucie zagranicznej z „BBB+’’ na „A-” dla obligacji województwa wyemitowanych w transzach o wartości 50 mln euro i 32 mln euro. Ratingi krajowe zostały potwierdzone. Ich perspektywa jest stabilna. Spadające zadłużenie, stabilne wyniki finansowe i wskaźniki obsługi zadłużenia, poprawa płynności finansowej, a także konsekwentne utrzymanie programu ostrożnościowego to wszystko wpłynęło na opinię Fitch Ratings.

– To bardzo dobra wiadomość. Agencja podniosła nam ratingi odnoszące się do waluty obcej i w tej chwili jesteśmy już na poziomie krajowym. Ten sukces jest spowodowany dwoma czynnikami. Po pierwsze dobrą sytuacją Mazowsza, które jest najlepiej i najszybciej rozwijającym się regionem. Ma to wpływ na stabilną sytuację finansową województwa. Równocześnie realizowana przez nas od kilku lat strategia panowania nad długiem i wydatkami bieżącymi powoduje, że dług się zmniejsza i dalej będzie się zmniejszał. Wszystko to pozwala prognozować, że będziemy mieli dobre ratingi i dobrą sytuację finansową – podkreśla Marek Miesztalski, skarbnik województwa mazowieckiego.

> więcej o akcji <

Poza tym w audycji:

  • "Znakomity przywódca"- nagroda dla Sekretarza Województwa - Dyrektora Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego
  • Uchwała antysmogowa dla Mazowsza weszła w życie
  • Młodzież mówi nie uzależnieniom

Fot: mazovia.pl  

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym tygodniu.

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe