W Sochaczewie podatki i opłaty lokalne bez zmian!

  • 15.11.2017, 14:00
  • Izabela Goryniak
W Sochaczewie podatki i opłaty lokalne bez zmian!
Rada Miejska Sochaczewa, na wniosek burmistrza, pozostawiła bez zmian stawki podatków i opłat lokalnych na 2018 rok. To już trzeci rok bez podwyżek miejscowych opłat.

Podczas wczorajszej sesji Rada Miasta zajmowała się między innymi tematem uchwalenia stawek opłat i podatków lokalnych na przyszły rok. Za nieruchomości i użytkowanie środków transportowych zapłacimy tyle samo co w 2017. Co istotne dla przedsiębiorców, opłaty za autobusy, przyczepy, naczepy, ciągniki balastowe, ciężarówki i inne środki transportowe już szósty rok z rzędu pozostaną na tym samym poziomie. Warto też przypomnieć, że pod koniec 2016 roku burmistrz wystąpił do radnych z propozycją, by podatki od nieruchomości na 2017 rok obniżyć średnio o 0,9 proc. Zyskały na tej decyzji m.in. organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy. W 2017 roku do 2,98 zł/m2 spadł podatek od gruntów niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji, do 22,66 zł/m2 zmniejszyła się opłata od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Mniej zapłacili właściciele budynków, w których udziela się świadczeń zdrowotnych oraz organizacje pożytku publicznego. I te niższe stawki zapewne zostaną utrzymane także w 2018 roku. 

Mówi burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki

loadingŁaduję odtwarzacz...

Izabela Goryniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe