W przyszłym roku dokończenie remontu Trojanowskiej! Jest dofinansowanie od wojewody

  • 14.11.2017, 09:00
W przyszłym roku dokończenie remontu Trojanowskiej! Jest dofinansowanie od wojewody Małgorzata Kazur
Aż 132 projekty drogowe złożone przez samorządy do wojewody mazowieckiego znalazły się na liście rankingowej wniosków o dofinansowanie na 2018 rok w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”, w tym 47 złożone przez powiaty i 85 przez samorządy gminne. Na bardzo wysokich miejscach, bo 3 i 5 - znalazły się wnioski złożone przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. A to oznacza, że w przyszłym roku samorząd powiatowy będzie realizował przebudowę ważnych szlaków komunikacyjnych na terenie miasta.

Na trzecim miejscu listy rankingowej wojewody znalazła się inwestycja dotycząca przebudowy powiatowych ulic Towarowej, Sienkiewicza i Ks. Janusza w Sochaczewie wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej. Inwestycja ta warta będzie 3 mln 266 tys. zł. Przy ul Towarowej mieści się Muzeum Kolejki Wąskotorowej, tą ulicą, jak i Ks. Janusza dojedziemy m.in. do stacji PKP, a z kolei ulicą Sienkiewicza do Starostwa Powiatowego.

Na piątej pozycji znalazł się drugi ze złożonych przez powiat wniosków, a mianowicie kontynuacja przebudowy ulicy Trojanowskiej w Sochaczewie. Tym razem przebudowany zostanie odcinek od ulicy Łąkowej do cmentarza komunalnego. Wartość tej inwestycji to prawie 6 mln złotych.

W każdej z wymienionych inwestycji wkład finansowy będzie miało, obok powiatu i pozyskanych środków rządowych, również miasto Sochaczew. – Jestem niezmiernie zadowolona, że złożone przez nasz samorząd powiatowy wnioski znalazły się na tak wysokich miejscach listy rankingowej. Na 47 powiatowych wniosków z całego Mazowsza w pierwszej piątce są aż dwa nasze warte łącznie ponad 9 mln złotych. To dobra wiadomość dla mieszkańców i użytkowników naszych powiatowych dróg. W przyszłym roku ruszamy z przebudową aż 4 dróg tylko na terenie miasta. Dodatkowo też będziemy realizować inne inwestycje drogowe na terenie gmin naszego powiatu – zaznacza Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

Warto nadmienić, iż w tym projekcie dofinansowanie rządowe może wynieść do 50 proc. kosztów zadania, czyli maksymalnie 3 mln zł. Przy ocenie wniosków pod uwagę były brane następujące kryteria: podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, rozwój spójnej sieci dróg publicznych, poprawa dostępności komunikacyjnej, współpraca w zakresie dofinansowania, kontynuacja zadania. - Kontynuację zadania mamy w przypadku ulicy Trojanowskiej, którą dopiero co wyremontowaliśmy przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta. Przy tych dwóch projektach także wskazaliśmy na współpracę - ponownie partnerem będzie samorząd miejski. Dodatkowo, każda z remontowanych dróg to ważny szlag komunikacyjny i zawsze, jak przy każdej drogowej inwestycji Zarząd Powiatu bierze pod uwagę poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wyjaśnia starosta.

Samorząd powiatowy oszczędnie musi w tej kadencji wydatkować środkami, których na inwestycje niestety nie ma za wiele. Stąd pozyskane w takiej kwocie środki na kolejne inwestycje drogowe tym bardziej cieszy.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ramona
Ramona 14.11.2017, 14:53
Ciekawe czy dalsza część ulicy Trojanowskiej będzie równie udana co i pierwsza

Pozostałe