Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 14:59
Reklama

Piłkarze zakończyli rundę jesienną

Zakończyła się runda jesienna na piłkarskich boiskach. Co prawda Piast Feliksów i Orzeł Kampinos mają jeszcze do rozegrania mecze zaległe, ale runda jesienna właśnie dobiegła końca.
Piłkarze zakończyli rundę jesienną

Autor: Unia Iłów

Jesień była bardzo dobra dla Unii Iłów, która zajęła drugie miejsce w płockiej lidze okręgowej. Dobre nastroje są także w szeregach Piasta Feliksów, który po słabym początku wygrał ostatnie sześć spotkań i jest aktualnie na szóstym miejscu, a ma jeszcze zaległy mecz do rozegrania. Jeśli wygra, jesień zakończy na czwartym miejscu. Poniżej oczekiwań jesień kończą piłkarze Promyka Nowa Sucha. Zespół, który miał walczyć o awans jest piąty w tabeli i stratę do prowadzących zespołów praktycznie nie do odrobienia. Podopieczni Jerzego Podbrożnego pogrzebali sobie nadzieję na promocję choćby w ostatnim meczu z Osuchowem, przegranym 2:5. Trochę poniżej oczekiwań uplasował się Teresin. O awans może na wiosnę walczyć Orkan Sochaczew, który do drugiego miejsca ma niedużą stratę.

Warszawska liga okręgowa

KS Teresin – AP Żyrardów 2:2 (1:1)

Bramki: Grzegorz Węsek, gol samobójczy

Teresin: Łukasik, Szewczyk, Zych, D.Buczyński, Kowalski, Bauman, Oziemblewski, Węsek, Figat, M.Bargieł, M.Bargieł

 

Płocka liga okręgowa

Amator Maszewo – Unia Iłów 1:3 (1:0)

Bramki: Rafał Trakul, Tomasz Grzywacz, Mariusz Kunikowski

Unia: Rafalski, Rząp (P.Trafalski), Ł.Świątek, P.Chmielak (D.Świątek), Damian Wojciechowski (Kunikowski), Trakul (Zientara), Zając, Struzik, T.Trafalski, Krasoń, Grzywacz (Karasek)

 

Warszawska A klasa

Piast Feliksów – Wrzos Międzyborów 4:1 (2:1)

Bramki: Adrian Dąbrowski 2, Sebastian Strzelczyk, Artur Sobczyk

Piast: Kawczyński, Pabiańczyk, Walczak, Cieślak, Sobczyk, Rembiejewski (Kozłowski), Strzelczyk, Krawczak, Góralczyk (Zych), Różycki, Dąbrowski

 

Promyk Nowa Sucha – LKS Osuchów 2:5 (2:3)

Bramki: Marcin Jaworski, Dominik Popławski

Promyk: Dragański, Popławski, Simiński, Jaworski, Pacholski, Maciak, Stypuła, Gajda, Marcinkowski, Jurczak (Drązikowski), Rogala (R.Dalke)

 

Orzeł Kampinos – FC Płochocin 3:0 vo.

W drużynie gości dwóch zawodników było nie uprawnionych do gry. Do przerwy Płochocin prowadził 1:0.

 

Warszawska B klasa

Józefowianka Józefów – Sokół Budki Piaseckie 1:2 (1:0)

Bramki: Artur Fijołek, Rafał Fijołek

Sokół: Paczkowski, K.Bigaj, M.Bigaj, Szcześniak, Pałuba, Rosa, Grefkowicz, Bryński, R.Fijołek, Miszewski (Gielaciński), Bylicki (A.Fijołek)

 

BUKS Pruszków – Tajfun Brochów 2:4 (1:2)

Bramki: Tomasz Kubiak, Sebastian Wójcik, Michał Bartkowski, Marek Dąbrowski

Tajfun: Pręgowski, Sobański (Nowicki), P.Orliński, Kubiak, Pisarek, Dzięcioł (Bartkowski), Foks (Dąbrowski), Wasilewski, Przydatek (Ploch), Danowski, Wójcik

 

Relax Radziwiłłów – KS II Teresin 3:0 v.o.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama