Miejskie obchody Święta Niepodległości w Sochaczewie

  • 12.11.2017, 07:42 (aktualizacja 12.11.2017, 09:29)
  • Katarzyna Żakowska
Miejskie obchody Święta Niepodległości w Sochaczewie
Wczoraj w Sochaczewie obchodzono 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się o 16.00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Traugutta, gdzie przedstawiciele władz samorządowych oraz minister Maciej Małecki złożyli kwiaty na grobach Ignacego Włodzimierza Garbolewskiego i majora Feliksa Kozubowskiego.

O 16.30 na placu Kościuszki odbyła się główna część  obchodów Narodowego Dnia Niepodległości. Teatr "Maska" zaprezentował mieszkańcom Sochaczewa widowisko historyczne pt. „Sochaczew 1918r.”, Podczas uroczystości nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej RP na maszt i odegranie Hymnu Państwowego. Podczas obchodów 99, rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nie  mogło zabrakło wzniosłych przemówień okolicznościowych, które wygłosili burmistrz Piotr Osiecki i poseł Maciej Małecki. Jak co roku odczytany został Apel Pamięci, i wykonana została salwa honorowa, a następnie złożono kwiaty przy figurze Chrystusa Zmartwychwstałego, ufundowanej przez mieszkańców Sochaczewa w 1919 r. w pierwszą rocznicę odrodzenia Polski. Zapraszamy do wysłuchania relacji z obchodów  Święta Niepodległości w Sochaczewie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe