Koncert edukacyjny w Żelazowej Woli „Muzyka polska. Chopin i Maria Szymanowska”

  • 06.11.2017, 15:00
  • Paweł Pajka
Koncert edukacyjny w Żelazowej Woli „Muzyka polska. Chopin i Maria Szymanowska”
W Żelazowej Woli cały rok dzieje się coś ciekawego. Oprócz zwiedzania Domu Urodzenia Fryderyka Chopina, parku, wystawy czasowej „Nowoczesność i tradycja. Park-pomnik w Żelazowej Woli”, spacerów przyrodniczych, zajęć w Klubie Przyrodnika, placówka przygotowuje ciekawe wydarzenia artystyczne. Z listopadowej oferty wybraliśmy dwie propozycje, które zasługują na szczególne zainteresowanie.

9 listopada o godz. 18.00 odbędzie się koncert edukacyjny pt. „Muzyka polska. Chopin i Maria Szymanowska”. To opowieść o preromantyczce i najwybitniejszym polskim kompozytorze, koncertującymi na europejskich scenach. Jak zachęcają organizatorzy - podczas spotkania zestawimy mazurki, nokturny i etiudy artystów, a wysłuchamy ich na historycznym fortepianie w interpretacji Katarzyny Drogosz z komentarzem prof. Ireny Poniatowskiej. Wydarzeniu będzie towarzyszyło czytanie (w interpretacji aktorskiej Anny Gorajskiej) fragmentów „Dzienników” Helenki Szymanowskiej, córki kompozytorki, które ciekawie poszerzą kontekst spotkania. Wstęp wolny.

Z kolei 14 listopada Żelazowa Wola zaprasza osoby niepełnosprawne intelektualnie do udziału w projekcie „Muzeum Bez Barier”. Uczestnicy poznają park inaczej niż zwykle. Będą nie tylko spacerować, ale także słuchać, wąchać, dotykać, patrzeć. Odszukają dźwięki, zapachy, faktury, miejsca ciche i głośne, rzeczy gładkie i szorstkie, ciepłe i zimne, ciemne i jasne, pachnące lasem. Spróbują połączyć te wrażenia z utworami Fryderyka Chopina. Zaplanowano dwa tego rodzaju godzinne spotkania. Pierwsze rozpoczyna się o 10.00, drugie o 11.15. Na nie także wstęp jest wolny. Warto jednak wcześniej zarezerwować sobie miejsce dzwoniąc pod numer (+48 46) 863 33 00 (w godz. 9.00-16.00) lub pisząc na adres [email protected]

Paweł Pajka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe