Mazowsze wygrało w sądzie - 7 dni na Mazowszu

  • 03.11.2017, 11:13 (aktualizacja 03.11.2017, 11:41)
  • Katarzyna Żakowska
7dni_2017-11-03.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie zwrotu wydatków poniesionych przez województwo mazowieckie na realizację zadań zleconych przez administrację rządową w 2006 r. Zgodnie z nim Skarb Państwa, reprezentowany przez wojewodę mazowieckiego, powinien zwrócić samorządowi Mazowsza 1,5 mln zł. Wyrok jest prawomocny.

Od 2006 r. na barki samorządów wojewódzkich, gminnych i powiatowych spadało coraz więcej zadań zleconych z zakresu administracji rządowej. W 2006 r. Samorząd Województwa Mazowieckiego otrzymał ich aż 80. Obecnie jest to około 200 zadań. Są wśród nich sprawy, które mają duże znaczenie dla mieszkańców regionu i są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania wielu mazowieckich grup społecznych, takie jak np. wydawanie dyspozycji wypłaty środków poszkodowanym klientom z zabezpieczenia finansowego i Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, prowadzenie Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego, sprawowanie nadzoru nad przeprowadzaniem egzaminów państwowych, kontrola WORD-ów czy wydawanie pozwoleń wodnoprawnych.Prawa dotyczyła roszczeń województwa mazowieckiego za 2006 r. Łącznie z odsetkami, Skarb Państwa powinien zwrócić województwu prawie 1,5 mln zł. Wyrok jest prawomocny. Są to wydatki poniesione przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego na realizację zadań zleconych z obszaru turystyki, w tym organizowanie egzaminów na pilotów wycieczek i przewodników turystycznych, ale też wydatki na wynagrodzenia dla pracowników urzędu marszałkowskiego realizujących zadania. Mazowsze dochodziło swoich praw 8 lat. .

Poza tym w audycji:

  • Unijne miliony dla Raciąża i Płońska

  • Uchwała antysmogowa to dopiero  początek zmian, będą one wprowadzane stopniowo

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe