56,5 mln zł na innowacyjne rozwiązania mobilne dla Warszawy i okolicznych gmin - 7 dni na Mazowszu

  • 20.10.2017, 10:19 (aktualizacja 20.10.2017, 10:33)
  • Małgorzata Kazur
7dni_2017-10-20.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego już niebawem będą mogli korzystać z bezpłatnych rozwiązań mobilnych ułatwiających poruszanie się po mieście, załatwienie sprawy w urzędzie czy zlokalizowanie wolnego miejsca parkingowego.

Partnerami w projekcie jest 26 gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego – m. st. Warszawa w roli lidera i 25 partnerskich gmin partnerów: Czosnów, Góra Kalwaria, Halinów, Izabelin, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Marki, Milanówek, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Radzymin, Stare Babice, Sulejówek, Wieliszew, Wołomin, Ząbki, Zielonka i Żyrardów.

W ramach projektu powstaną aplikacje:

e-dostępność - ułatwi poruszanie się po obiektach użyteczności publicznej, np. po urzędach,
e-turystyka - przewodnik po atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach sportowych i kulturalnych, ale też promocjach i to w realnym czasie przebywania w pobliżu np. wybranych muzeów, teatrów, pomników, parków czy skwerów,
e-transport - pomoc w planowaniu podróży i poruszaniu się po objętym projektem obszarze,
e-parkowanie - ułatwi kierowcom poruszanie się po mieście, a przede wszystkim pozwoli zlokalizować wolne miejsca parkingowe,
e-środowisko - informacje dźwiękowe o poziomie zanieczyszczenia powietrza. W przypadku przekroczeń aplikacja mobilna poinformuje użytkowników o konieczności podjęcia środków ostrożności.

Projekt otrzyma ponad 56,4 mln zł dofinansowania w ramach Działania 2.1 E-usługi, Poddziałania 2.1.2 E -usługi dla Mazowsza w ramach ZIT.

> więcej o projekcie <

Poza tym w audycji:

  • ponad 7 mln zł z UE na termomodernizację budynków i poprawę bezpieczeństwa na Mazowszu,
  • z gubernatorem Nevady o współpracy gospodarczej,
  • Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zakupi nowy sprzęt.

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym tygodniu.

 

Małgorzata Kazur

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe