Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:09

Brązowy medal Kacpra Wątkowskiego

Sochaczewski judoka Kacper Watkowski (UKS Orkan Judo Sochaczew) zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w judo, które odbyły się w Poznaniu.

Autor: UKS Orkan Judo Sochaczew

Kacper swój medal wywalczył w kategorii wagowej 46 kg. Wygrał aż 5 walk z czego 4 walki skończył przed czasem. Uległ jedynie w walce ćwierćfinałowej zawodnikowi Czarnych Bytom Filipowi Greli ,który później zdobył złoty medal i powtórzył wynik z tamtego roku.

Oprócz niego w zawodach dobry występ zanotował Jan Jesiołowski, który w wadze do 42 kg zajął 9 miejsce. Jan wygrał 2 walki i 2 walki przegrał. Sam zawodnik jak i trener czują lekki niedosyt bo była wielka szansa na zdobycie medalu, mała pomyłka Janka w ostatnich sekundach walki repasażowej przesądziła o tym że musi się pogodzić z 9 miejscem w Polsce. Janek tak samo jak Kacper również jest w pierwszym roku kategorii młodzika i za rok znowu będzie podchodził o walkę o medal.
W turnieju mistrzowskim startowali również: Bartosz Ambroży, Oliwier Grzeszczak oraz Maksymilian Żakowski ,którzy niestety przegrali swoje walki eliminacyjne z późniejszymi medalistami i odpadli z turnieju.