Uroczyste odsłonięcie muralu przy ul. Senatorskiej

  • 04.10.2017, 19:46 (aktualizacja 04.10.2017, 21:48)
  • Katarzyna Żakowska
Uroczyste odsłonięcie muralu przy ul. Senatorskiej
Dziś nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu patriotycznego na jednej ze ścian bloku przy ulicy Senatorskiej 14. Mural „Chwała Bohaterom AK obwodu Sochaczew – Skowronek” powstało z inicjatywy mieszkającego na tym osiedlu posła Macieja Małeckiego. Autorem ściennego malowidła jest Rafał Roskowiński.

Na uroczyste odsłonięcie muralu przybyli przedstawiciele władz samorządowych wśród których byli burmistrz Marek Fergiński, starosta Jolanta Gonta, przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Miasta, Sylwester Kaczmarek,  poseł Maciej Małecki, a takrze autor muralu Rafał Roskowiński. Obecny był również  Jan Sroka, Radca Szefa Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych, który odczytał list od Ministra Jana Kasprzyka.  Na uroczystość przybyło również wielu sochaczewian, którym mural  bardzo przypadł do gustu. Po urczystościach, o godzinie 18.15 w kramnicach miejskich odbył się się koncert patriotyczny, podczas którego wystąpił zespół „Patria”.

Zapraszamy do wysłuchania relacji z odsłonięcia muralu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Katarzyna Żakowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe