Dni Kukurydzy 2017

  • 02.10.2017, 09:10
  • Katarzyna Żakowska
Dni Kukurydzy 2017
Jak w każdą pierwszą niedzielę października wczoraj w Skrzelewie odbyły się Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego. To impreza wystawiennicza, edukacyjna i rozrywkowa, od niemal dwudziestu lat odbywająca się w gminie Teresin. Na imprezie prezentowały się firmy z szeroko pojętej branży rolniczej, sprzedawcy roślin, wikliny i produktów ekologicznych. Nie zabrakło stoisk gastronomicznych i występów artystycznych.

To impreza gromadząca rolników nie tylko z naszego powiatu, podczas której można zapoznać się z nowinkami dotyczącymi uprawy kukurydzy i wymienić doświadczenia. Jak mówi przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Tadeusz Szymańczak, na imprezie każdy znajdzie coś dla siebie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie znaczenie ma dla lokalnej społeczności mówi wójt Marek Olechowski

loadingŁaduję odtwarzacz...

Imprezę od lat obejmuje swoim patronatem marszałek województwa mazowieckiego, którego reprezentował w Skrzelewie radny sejmiku Adam Orliński

loadingŁaduję odtwarzacz...

W trakcie imprezy można było zapoznać się z nowymi technologiami, sprzętem, środkami ochrony roślin. Odbywały się konkursy wiedzy rolniczej, wybierano najlepsze stoiska i pokazy użytkowania maszyn. Nie brakowało występów na scenie – zobaczyliśmy między innymi zespół ludowy Grzybowianki. Przewodniczącego komitetu organizacyjnego zapytaliśmy, jaki to był rok dla producentów kukurydzy

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

 

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe