Linia kolejowa nr 447 będzie zamknięta na rok - 7 dni na Mazowszu

  • 01.09.2017, 12:14
  • Małgorzata Kazur
7dni_2017-09-01.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
W najnowszym materiale: Od 3 września wstrzymany zostanie ruch pociągów na linii kolejowej Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy. Przewoźnicy uruchomią zastępczą komunikację w stronę Warszawy. Remont obejmie przystanki, tory, sieć trakcyjną, urządzenia sterowania ruchem oraz przejścia podziemne.

Na stronie PKP PLK czytamy:

W pierwszej kolejności rozebrane zostaną przejścia podziemne pod torami podmiejskimi na wszystkich stacjach i przystankach. Kolejno roboty skupią się na demontażu peronów. Później zdejmowane będą stare tory. Specjalistycznym sprzętem usuwana będzie sieć trakcyjna. Opracowana jest logistyka sprawnego wywozu starych materiałów z placów budów i dostarczania nowych. Równocześnie wykonawca będzie przygotowywał nowe ułożenie sieci kanalizacyjnej, telekomunikacyjnej i energetycznej – czyli usuwał tzw. kolizje. Na przełomie roku rozpocznie się budowa nowych obiektów na przystankach i stacjach. Kolejno montowane będą nowe tory i sieć trakcyjna. Powstanie nowy przystanek w Parzniewie. Przebudowanych będzie 5 przystanków i stacja Pruszków. Modernizacja obejmie 22 km dwutorowej linii kolejowej.

Prócz tego w audycji:

  • stanowisko radnych dotyczące pozbawienia Sejmiku Województwa Mazowieckiego siedziby,
  • w Sierakowie koło Przasnysza odbyły się dożynki województwa mazowieckiego,
  • powstał spot promujący turystykę na Mazowszu - także jesienią - ZOBACZ FILM

Fot: www.plk-sa.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym tygodniu.

 

Małgorzata Kazur

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe