Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 17:15
Reklama

Juliusz Kruszankin w Ciechanowie

Juliusz Kruszankin został trenerem czwartoligowego zespołu MKS Ciechanów. Po tym jak Bzura Chodaków nie przystąpiła do sezonu jej trener będzie nadal prowadził zespół w czwartej lidze.
Juliusz Kruszankin w Ciechanowie

Autor: Krzysztof "MUDIN" Lewanowski

Jak podaje oficjalna strona mksciechanow.pl "...Sztab szkoleniowy drużyny seniorów MKS Ciechanów powiększył się o nową osobę – zespół w kolejnych spotkaniach poprowadzi Trener Juliusz Kruszankin. Zarówno Tomasz Piasecki jak i Piotr Janakakos, którzy przygotowywali zespół do meczów inaugurujących sezon nadal będą obecni w sztabie szkoleniowym.

Kibice mogą pamiętać nowego Trenera MKS Ciechanów z występów piłkarskich na rodzimych boiskach na przełomie lat ’80 i ’90 ubiegłego wieku – mierzący ponad 190 cm wzrostu był nominalnym środkowym obrońcą. Juliusz Kruszankin pierwsze kroki stawiał w ŁKS Łódź, występował również w Legii Warszawa, izraelskim Hapoelu Hajfa, Lechii/Olimpii Gdańsk czy GKS Bełchatów – łącznie rozegrał blisko 300 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Największe sukcesy Juliusz Kruszankin odnosił w Legii Warszawa – łącznie może poszczycić się trzema Pucharami Polski, dwoma Superpucharami Polski oraz dwoma Mistrzostwami Polski. W swojej zawodniczej karierze Juliusz Kruszankin siedmiokrotnie wystąpił w meczach Reprezentacji Polski, z czego w 1993 roku rozegrał dwa spotkania w eliminacjach do Mistrzostw Świata ’94 (z Turcją i Holandią).

Jako Trener Juliusz Kruszankin dotychczas pracował w Astrze Krotyszyn, Gliniku Gorlice, KS Częstochowa i jako asystent w ŁKS Łódź, gdzie również miał okazję sprawować funkcję dyrektora sportowego. Ostatnim Klubem nowego Szkoleniowca MKS Ciechanów była Bzura Chodaków, z którą w poprzednim sezonie wywalczył założony cel, jakim było utrzymanie.

Trener Juliusz Kruszankin był obecny na wszystkich meczach MKS Ciechanów w tym dopiero co rozpoczynającym się sezonie – nowy Szkoleniowiec został przedstawiony drużynie tuż po zakończeniu sobotniego spotkania z Bugiem Wyszków."


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama