Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 17:14
Reklama

Coś dla oka i dla ucha - festyn w hali sportowej

Zapraszamy na kolejny wakacyjny Festyn dla Dzieci z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. Tym razem spotykamy się w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2. Festyn odbędzie się wyjątkowo w środę 9 sierpnia. Zapraszamy jednak od godz. 16.30, więc mamy nadzieję, że rodzice zdążą wrócić z pracy, by pojawić się z pociechami na imprezie.
Coś dla oka i dla ucha - festyn w hali sportowej

A w programie tym razem same nowości. Ci , którzy byli już na naszych festynach w hali sportowej znają już atrakcje , jakie im towarzyszą, a więc zabawy z chustą, malowanie buziek, zamykanie w bańkach, czy balonowe cudaki.

Tych atrakcji na pewno też nie zabraknie, ale poza tym chcemy Wam zaproponować udział w balonowym przedstawieniu, w którym to dzieci będą aktorami, a z balonów stworzymy coś w rodzaju kostiumów i scenografii.  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chcielibyśmy również przygotować na podstawie tego przedstawienia coś na wzór słuchowiska, którego będziecie realizatorami. Będzie więc coś dla oka i dla i ucha.

Zapraszamy wszystkich chętnych, w każdym wieku od lat 2 do 102 . Tych poniżej i powyżej także

A dodatkowo, jeśli ktoś ma ochotę zapraszamy do wyplatania wianków na naszej imprezie. Postaramy się zorganizować , jak najwięcej kwiatów na wianki, ale zachęcamy również do przyniesienia własnych.

Z niecierpliwością czekamy na Was!

UM



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama