Grupa Błękitna wyruszyła na pielgrzymi szlak

  • 05.08.2017, 11:10 (aktualizacja 05.08.2017, 21:00)
  • Tomasz Marciniak
Grupa Błękitna wyruszyła na pielgrzymi szlak
W sobotę sochaczewska grupa Błękitna wyruszyła na szklak XXII Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej do Częstochowy. Ponad sto osób na Jasną Górę dotrze 14 sierpnia.

Sierpień to czas pielgrzymek. po raz XXII ku Jasnej Górze wyruszyli sochaczewianie, którzy maszerują w grupie Błękitnej. 6 sierpnia z Łowicza wyruszy cała łowicka pielgrzymka, której w tym roku towarzyszy hasło "Wstań, Idź, Głoś". Sochaczewska grupa jako jedyna posiada własną bazę, śpi w jednym miejscu namiotowym, ma swoją kuchnię polową dzięki czemu każdy z pielgrzymów może po całym dniu zjeść gorący posiłek. W tym roku przewodnikiem grupy Błękitnej jest ksiądz Łukasz Warzyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na trasie bardzo ważnym elementem jest bezpieczeństwo pielgrzymów. Po raz kolejny za grupę porządkową odpowiada Maciej Małecki, poseł na sejm RP:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mimo, że do pokonania jest ponad dwieście kilometrów, pielgrzymi są entuzjastycznie nastawieni do wysiłku i trudu pielgrzymowania:

loadingŁaduję odtwarzacz...
 

 

Tomasz Marciniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe