60. Międzynarodowy Wyścig Kolarski dookoła Mazowsza dziś w Teresinie

  • 26.07.2017, 11:00 (aktualizacja 26.07.2017, 11:09)
  • Katarzyna Żakowska
60. Międzynarodowy Wyścig Kolarski dookoła Mazowsza dziś w Teresinie
Dziś zapraszamy na wyścig kolarski. Już po raz drugi gmina Teresin będzie gościć uczestników Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego dookoła Mazowsza. Trasa o długości 168 kilometrów będzie prowadzić przez Teresin-Gaj-Dębówkę-Budki Piaseckie-Mikołajew-Kawęczyn-Szymanów-Elżbietów-Teresin. Przyjazd pierwszego zawodnika przewidywany jest na godz. 16.30-17.00. 

Rusza 60. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Mazowsza”. To wydarzenie Światowej Federacji Kolarskiej UCI i także Polskiego Związku Kolarskiego potrwa od wtorku, 25 lipca do soboty, 29 lipca.  Weźmie w nim udział prawie 150 zawodników z 25 ekip, w tym 13 zagranicznych, którzy pokonają 680 kilometrów. 

W gronie startujących są zarówno czołowi polscy kolarze, jak i mocne drużyny zagraniczne z Białorusi, Czech, Danii, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Słowacji i Ukrainy. W gronie faworytów wymienia się utytułowanych torowców – mistrza świata Adriana Teklińskiego, Czecha Aloisa Kankovsky’ego, Niemca Lukasa Lissa, Greka Christosa Volikakisa, a także Polaków – Kamila Zielińskiego (Domin Sport), Sylwestra Janiszewskiego i Grzegorza Stępniaka (obaj z Wibatech 7R Fuji) czy młodego Szymona Krawczyka (Voster Uniwheels).

"Dookoła Mazowsza” jest jednym z najstarszych polskich wyścigów, jego historia sięga wręcz lat 20-tych ubiegłego stulecia. W 1925 roku przeprowadzono bowiem pierwszą w Polsce etapową imprezę dla cyklistów i był nią właśnie „Bieg Wokół Województwa Warszawskiego”.

Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla amatorów-miłośników kolarstwa, którzy nie chcą ograniczyć się do biernego obserwowania rywalizacji zawodowców. W dniu prologu kolarze-amatorzy będą mogli wystartować na identycznej trasie, co uczestnicy wyścigu i porównać swoje czasy z rezultatami profesjonalnych zawodników. Drugą okazją do sprawdzenia się będzie ostatni etap w Kozienicach, gdzie na tej samej pętli przeprowadzony zostanie wyścig dla amatorów.

Wczoraj na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbyła się prezentacja ekip, które zgłosiły się do 60. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Mazowsza”. Pięciodniowa impreza rozpoczęła się Prologiem na Ursynowie, jazdą na czas na krótkim, 2,5 kilometrowym odcinku. A oto  wyniki wczorajszych kolarskich zmagań.

Klasyfikacja na etapie PROLOG:

1.BANASZEK Adrian KOLSS Cycling Team 

2. BIAŁOBŁOCKI Marcin CCC SPRANDI Polkowice

3. STOSZ Patryk CCC SPRANDI Polkowice

4.MAŁECKI Kamil CCC SPRANDI Polkowice

5. LIEPINS Emils RIETUMU BANKA Riga

6. GROß Felix GERMAN National Team

7. LATOŃ Eryk Team HUROM

8. STĘPNIAK Grzegorz WIBATECH 7R FUJI

9. BOGDANOVICS Maris RIETUMU BANKA Riga

10. PAWLAK Tobiasz KK TARNOVIA

Klasyfikacja drużynowa na etapie PROLOG :

1. CCC SPRANDI Polkowice CCC

2. RIETUMU BANKA Riga RIE

3. GERMAN National Team GNT

4. WIBATECH 7R FUJI WIB

5. Team HUROM THU

6. ELKOV - AUTHOR Cycling Team ELA

7. KOLSS Cycling Team KLS

8. VOSTER UNIWHEELS Team VOS

9. Team AURA ENERGI-CK AARHUS AUR

10. KK TARNOVIA TAR

11. P&S-TEAM-THÜRINGEN PST

12. BELARUS National Team NCB

13. DOMIN SPORT DSP

14. TC CHROBRY SCOTT Głogów TCC

15. TEAM FIXIT.NO FIX

16. DarBud Team DAR

17. KS POGON MOSTOSTAL Puławy MOS

18. PIASECZNO PIA

19. SKC TUFO PROSTEJOV SKC

20. KED-STEVENS RADETEAM Berlin KED

21. SLOVAK National Team U23 SNT

22. UKRAINA National Team UNT

23. KRISMAR Big Silvant Warmia Mazury WIM

24. MAYDAY Team Ziemia Lubelska MAY

25. POMORSKIE - GKS KARTUSIA CAR

Katarzyna Żakowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe