Brązowi juniorzy Orkana Sochaczew

  • 23.07.2017, 16:36
  • Tomasz Marciniak
Brązowi juniorzy Orkana Sochaczew Krzysztof "MUDIN" Lewanowski
Juniorzy Orkana Sochaczew w rugby zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski rugby piętnastoosobowym. W meczu o trzecie miejsce pokonali Juvenią Kraków 12:10.

Mistrzostwa Polski były jednocześnie Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Od poniedziałku do niedzieli rywalizacja o miano najlepszej drużyny w Polsce odbywała się w Siedlcach. W pierwszym meczu podopieczni Jakuba Sekleckiego zremisowali z Juvenią Kraków 5:5. Następnie ulegli Budowlanym Łódź 5:19, czym zamknęli sobie drogę do finału. Żeby myśleć o medalu trzeba było w ostatnim meczu pokonać Lechię Gdańsk. ta sztuka się udała, bo Orkan zwyciężył 18:0. Jak się później okazało sochaczewski zespół pokonał jako jedyny późniejszych mistrzów Polski. W meczu decydującym o trzecim miejscu ponownie w tych mistrzostwach na drodze stanęła ekipa z Karkowa. I choć Juvenia miała optyczną przewagę przez cale spotkanie to po końcowym gwizdku ze zwycięstwa cieszyli się rugbiści Orkana. 

Eliminacje:

RC Orkan Sochaczew - RzKS Juvenia Kraków 5:5 (5:0).
Punkty: Adam Litwińczuk

RC Orkan Sochaczew - Budowlani Łódź 5:19 (0:14)

Punkty: Patryk Paradowski 5

RC Orkan Sochaczew - Lechia Gdańsk 18:0 (10:0)  

Punkty: Krystian Mechecki 6, Patryk Paradowski 5, Antek Gołębiowski 5, Daniel Woźniak 2.

Mecz o III miejsce

RC Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 12:10 (12:5)

Punkty: Patryk Szwarc 5, Adam Litwińczuk 5, Krystian Mechecki 2

Buchan(Adamczyk), Paradowski,  Brodowski (Wiśniewski), Mroziński ( Misiak),  Olejek,  Litwińczuk (Gołębiewski),  Woźniak,  Książek, Pętlak (Król ),  Nowakowski,  Tarmanowski,  Mechecki,  Szwarc (Kitliński),   Dąbrowski (Dobijański),  Szufliński

Końcowa kolejność:

1 Lechia Gdańsk

2 Budowlani Lublin

3 Orkan Sochaczew

4 Juvenia Kraków

5 Budowlani Łódź

6 Arka Gdynia

Tomasz Marciniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe