Trwa zgłaszanie propozycji mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego w Błoniu

  • 12.07.2017, 18:00
  • Katarzyna Żakowska
Trwa zgłaszanie propozycji mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego w Błoniu…
Do przyszłorocznego budżetu Burmistrz Błonia zaproponował kwotę 1.200.000 złotych do wydania na projekty wybrane przez mieszkańców. Rada Miejska zatwierdziła propozycję, podejmując stosowną uchwałę i w nadchodzących konsultacjach mieszkańcy Błonia zdecydują o wydaniu tych pieniędzy.

W błońskim ratuszu można zgłaszać wnioski do budżetu obywatelskiego. Jak mówi sekretarz gminy Błonie, Przemysław Kubicki
-w tym roku procedura rozpoczęła się wcześniej niż zazwyczaj.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgodnie z Harmonogramem Budżetu Obywatelskiego od 12 czerwca do 31 lipca mieszkańcy Błonia będą mogli składać propozycje projektów.

Jak zgłosić swoje propozycje ?

Gmina została podzielona na "Obszary" obejmujące w mieście osiedla, a na terenie wiejskim - wsie i osiedla. Pieniądze zostały podzielone następująco - 600 tys. do rozdysponowania w mieście i 600 tys. do rozdysponowania na terenie wiejskim, tak aby każdy z Obszarów miał zagwarantowaną pulę pieniędzy. Będzie to 50.000 zł plus pozostałe środki rozdzielone między obszary proporcjonalnie do liczby mieszkańców. 

Wnioski na formularzach można  składać, osobiście lub listownie w Urzędzie Miejskim, Rynek 6, pok. 1, lub mailem na adres [email protected]

Następnie wnioski mieszkańców zostaną sprawdzone, zgodnie z procedurą znajdującą się w uchwale Rady Miejskiej nr XXXII/271/17.

Zgodnie z kalendarzem, konsultacje społeczne w sprawie wybrania przez mieszkańców zadań do realizacji, odbędą się we wrześniu tego roku -  30 września zostanie ogłoszona lista wybranych projektów a następnie - wpisanie ich do budżetu gminy. Wszystkie muszą być zrealizowane do końca 2018 roku.

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe