Od razu ruszył na pomoc 9-latkowi, który wpadł pod tramwaj - bohaterski strażak bohaterem audycji "7 dni na Mazowszu"

  • 07.07.2017, 12:37 (aktualizacja 07.07.2017, 12:48)
  • mr
7dni_2017-07-07.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Za szybkie, profesjonalne i pełne determinacji działanie ratujące życie Witold Spychała otrzymał tytuł „Strażaka miesiąca maja 2017”. Nagrodę druhowi wręczył marszałek Adam Struzik.

Druh Witold Spychała od 32 lat jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutocinie w powiecie żuromińskim. Będąc przejazdem w Toruniu, 21 maja był świadkiem wypadku. Pod tramwaj wpadł 9-letni chłopiec jadący na rolkach. Widząc zakleszczone pomiędzy tramwajem a torowiskiem dziecko, strażak bez chwili namysłu zatrzymał swój samochód i rozpoczął akcję ratunkową. Razem z pasażerami tramwaju wydobył poszkodowanego spod kabiny pojazdu. Chłopiec z licznymi obrażeniami głowy został zabrany do szpitala.

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Witold Spychała otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca maja 2017”, a tym samym nominację do tytułu „Strażaka Roku 2017”. Organizatorem konkursu jest Oddział Wojewódzki Związku OSP w województwie Mazowieckim. Każdego miesiąca specjalnie powołana kapituła, składająca się z druhów i druhen z PSP i OSP, wybiera najlepszego strażaka, który wykazał się niezwykłą odwagą i determinacją w ratowaniu ludzkiego życia. Nagrodę pieniężną dla bohatera funduje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W najnowszej audycji "7 dni na Mazowszu" mówiliśmy także m.in. o tym, że: 

* zmniejszy się poziom smogu w naszym województwie,

* studenci rozpoczęli praktyki w Urzędzie Marszałkowskim, 

* znani są już nominowani do Nagród Norwida.

loadingŁaduję odtwarzacz...

"7 dni na Mazowszu" to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym tygodniu.

Fot. mazovia.pl

mr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe