Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 06:39

Bzura Chodaków utrzymała się w IV lidze

Dzięki sobotniemu zwycięstwu nad Wisłą II Płock (2:0), piłkarze Bzury Chodaków na jedną kolejkę przed końcem sezonu zapewnili sobie byt wśród czwartoligowców na przyszły sezon.

Autor: Krzysztof Lewandowski

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. W 7 minucie Adrian Binienda mocno wyrzucił piłkę z autu w pole karne, a Maciej Pater uprzedził Jakuba Lemanowicza i strzałem głową dał prowadzenie Bzurze. W 35 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kamil Bartosiewicz. Po akcji lewą stroną wpadł w pole karne, ale nie zdołał podnieść piłki i bramkarz Wisły zażegnał niebezpieczeństwa. Niestety w 45 minucie Tomasz Oliwa otrzymał czerwoną kartkę za faul w środkowej strefie boiska i całą drugą połowę Bzura musiała grac w dziesięciu.

Wydawało się, że o korzystny wynik w tej sytuacji będzie ciężko. Ale rzeczywistość okazała się inna. W 60 minucie po przypadkowym przechwycie w środku pola, piłka trafiła na prawą stronę do Kamil Bartosiewicza, który bez namysłu uderzył prostym podbiciem w krótki róg i było 2:0.. Goście próbowali odrobić straty, ale ich wysiłki na nic się zdały. Kilka razy znakomicie zachował się Sebastian Kotlarski, który przynajmniej trzy razy stanął na wysokości zadania.

Bzura dzięki zwycięstwu zapewniła sobie byt w IV lidze i w ostatnim spotkaniu w tym sezonie bez żadnego ciśnienia powalczy o kolejne punkty w Słupnie.

Bzura Chodaków – Wisła II Płock 2:0 (1:0)

Bramki: Maciej Pater (7’), Kamil Bartosiewicz (60’)

Bzura: Kotlarski, Więczek, Binienda, Chukwuemeka, Szewczyk, Bartosiewicz, J.Stencel (84’ Oziemblewski), Niemyjski, Oliwa, K.Stencel (90’ Wojciechowski), Pater