Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 22:02
Reklama

24 urodziny Radia Sochaczew!

Dziękujemy, że jesteście z nami od 24 lat. Jak świętowaliśmy w poniedziałek?
24 urodziny Radia Sochaczew!

Odwiedziliśmy Was w domu, pracy, autobusie. Spotkaliśmy się w trasie i na ulicy. Rozdaliśmy mnóstwo niespodzianek, były słodkości, a do Małgosi z Woli Pasikońskiej powędrował rower. Od rana dzwoniliście i składaliście nam życzenia. Jakie? Posłuchajcie sami: 

Kliknij aby odtworzyć

Nie zabrakło również rymowanek: 

Kliknij aby odtworzyć

A co powiedzieliście naszym reporterom, którzy od rana obdarowywali Was smakołykami z logo Radia Sochaczew? 

Kliknij aby odtworzyć

Przez cały dzień na 94,9FM mogliście brać udział w zabawach i konkursach. Jedna z nich polegała na kompletowaniu wyrazów i układaniu z nich zdania związanego z naszymi urodzinami. Najszybciej całe zdanie ułożone w poprawnej kolejności przesłała do nas słuchaczka Małgorzata z Woli Pasikońskiej:

Kliknij aby odtworzyć

Kochani słuchacze - dziękujemy za wszystkie życzenia, odwiedziny, spotkania i wspólną zabawę. Dziękujemy, że jesteście razem z nami!

Moc serdeczności Radiu Sochaczew przekazywali także przedstawiciele władz miejskich, dyrektorzy i pracownicy placówek kulturalno-oświatowych. 

Burmistrz Sochaczewa, Piotr Osiecki:

Kliknij aby odtworzyć

Dyrektor MOSiR Sochaczew, Mieczysław Głuchowski:

Kliknij aby odtworzyć

Dyrektor SCK, Artur Komorowski:

Kliknij aby odtworzyć

Prezes PEC w Sochaczewie, Jarosław Dorociak:

Kliknij aby odtworzyć

Rzecznik Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, Marcin Odolczyk:

Kliknij aby odtworzyć

Rzecznik UM Sochaczew, Piotr Kierzkowski:

Kliknij aby odtworzyć

Sierżant Agnieszka Dzik, oficer prasowy KPP Sochaczew:

Kliknij aby odtworzyć

Urząd Gminy Młodzieszyn, Maciej Woźniak:

Kliknij aby odtworzyć

Wójt Gminy Brochów, Piotr Szymański:

Kliknij aby odtworzyć

Wójt Gminy Iłów, Roman Kujawa:

Kliknij aby odtworzyć

Wójt Gminy Nowa Sucha, Maciej Mońka:

Kliknij aby odtworzyć

Wójt Gminy Sochaczew, Mirosław Orliński:

Kliknij aby odtworzyć

Wójt Gminy Teresin, Marek Olechowski:

Kliknij aby odtworzyć

Zastępca Komendanta PSP w Sochaczewie, Mirosław Gorzki:

Kliknij aby odtworzyć

Ziemia Sochaczewska, Daniel Wachowski:

Kliknij aby odtworzyć

ZWiK Sochaczew, Stanisław Grażka i Magdalena Kaczorowska: 

Kliknij aby odtworzyć

A na koniec? Tradycyjne "STO LAT" odśpiewane przez Magdalenę Franaszek-Niewiadomską i Jolantę Kawczyńską z Sochaczewskiego Centrum Kultury: 

Kliknij aby odtworzyć



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Włodek 06.03.2017 15:07
Dla całego zespołu Radia Sochaczew 1000 lat !!!

PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama