Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 10:11
Reklama

Sochaczew Rozśpiewany V edycja - wyniki i galeria zdjęć

Za nami piąta edycja Gali Sochaczew Rozśpiewany. 3 grudnia na scenie Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ulicy Chopina wystąpili młodzi artyści z zespołu Open Day.
Sochaczew Rozśpiewany V edycja - wyniki i galeria zdjęć
Autor: Małgorzata Kazur
Kliknij aby odtworzyć

Na tegoroczną Galę złożyły się bardzo znane polskie piosenki filmowe w nowych aranżacjach zespołu Smunky. Jak zapewniają autorzy spektaklu wybór nie był łatwy, trudno zdecydować się na 12 utworów i jeszcze dodatkowo „zgrać” je z możliwościami młodych artystów. 

Twórcy projektu „Sochaczew Rozśpiewany” starają się, by  za każdym razem miał on inny charakter. W tym roku była muzyka na żywo, młodzi wokaliści wystąpili z towarzyszeniem zespołu Smunky, ale to nie wszystkie nowości. Były również  krótkometrażowe filmy - w reżyserii Gamida Ibadullayewa - stanowiące tło dla piosenek pochodzących  z lat 20 i 30, ale również  powojennych. Na ekranie mogliśmy oglądać  ciekawe zakątki Sochaczewa oraz  młodych artystów pojawiąjących się na ich tle.

A oto ci, którzy pomyślnie przeszli wcześniejszy casting i wystąpili w programie  zatytułowanym „Aleją Gwiazd”: Zuzanna Gołębiowska, Karolina Goźlińska, Karolina Bagińska, Dagmara Bukowska, Kasia Jakubiak, Justyna Gawor, Dominika Kaźmierska, Dominik Więcek, Marysia Fornalska, Kasia Fornalska, Weronika Migda.

Pierwsza część Gali „Sochaczew Rozśpiewany” miała charakter konkursowy. Młodzi wokaliści z zespołu Open Day nie kryli swoich emocji podczas zakulisowej rozmowy z Grażyną Bolimowską-Gajdą.

Kliknij aby odtworzyć

Opiekę artystyczną nad projektem „Sochaczew Rozśpiewany” sprawował dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury Artur Komorowski, który zapewniał, że będzie troszczył się o młodych artystów  i nagrodzi ich  wspólnymi występami z zespołem Camerata Mazowia.  W rozmowie z Grażyną Bolimowską -Gaja przyznał również, że przy takich przedsięwzięciach artystycznych najtrudniejsze są ostatnie dni przed premierą.

Kliknij aby odtworzyć

Publiczność reagowała żywiołowo. Widownia szczelnie wypełniła salę Sochaczewskiego Centrum Kultury, a mogła jak w poprzednich latach wybrać swojego ulubieńca. Tym razem zdecydowała się na dwoje wykonawców: Weronikę Migdę, która wykonała wielki przebój pochodzący z filmu „Akademia Pana Kleksa" - „Meluzyna” i Dominika Więcka - urzekł publiczność nie tylko głosem ale i swoimi możliwościami aktorskimi w piosence „Jeszcze raz Vabank". Nim poznaliśmy werdykt jurorów, tym razem byli nimi członkowie zespołu teatralnego „Podaj dalej” w przerwie kawowej – a kawa była wyśmienita - zapytaliśmy publiczność o jej faworytów i pierwsze wrażenia.

Kliknij aby odtworzyć

Jaka idea przyświecała twórcom spektaklu, jakie były założenia i koncepcja artystyczna, o tym mówi Anna Wolińska, która zaproponowała czarno-białą konwencję spektaklu.

Kliknij aby odtworzyć

O tym, jak powstawała scenografia oraz materiał filmowy opowiadają Beata Szustkiewicz i Gamid Ibadullayew

Kliknij aby odtworzyć


Laureatką V Gali projektu Sochaczew Rozśpiewany została Weronika Migda, wykonawczyni piosenki "Meluzyna"! Gratulujemy i podziwiamy, tym bardziej, że ten niezwykle trudny  do wykonania utwór, na finał – taki jest zwyczaj, zwycięzca śpiewa na zakończenie – zaprezentowała a cappella! Tym razem opinie jurorów i publiczności pokryły się.

Kliknij aby odtworzyć

 

Co zwyciężczyni czuła po ogłoszeniu werdyktu Jury?

Kliknij aby odtworzyć

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Foto: Małgorzata Kazur:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama