Dni Sochaczew 2018: program na cały weekend

  • 12.03.2018, 18:00
Dni Sochaczew 2018: program na cały weekend Małgorzata Kazur Dni Sochaczewa 2016
Trzy dni atrakcji. Każdego roku impreza przyciąga tłumy mieszkańców całego powiatu sochaczewskiego. Publikujemy program Dni Sochaczewa 2018.

Urząd Miasta Sochaczew przedstawił program Dni Sochaczewa 2018. O tegorocznych gwiazdach muzycznych święta naszego miasta pisaliśmy TUTAJ. Poniżej parę innych szczegółów na temat atrakcji, w których będziemy mogli wziąć udział w weekend 8 – 10 czerwca 2018 r.

 

Brathanki, Wilki, Dawid Kwiatowski i legendarna grupa Boney M. – to gwiazdy tegorocznych Dni Sochaczewa. Jak zawsze święto miasta odbędzie się w drugi weekend czerwca. Urząd Miasta podkreśla, że prawdopodobnie już ostatni raz duża scena ustawiona będzie na terenie MOSiR-u przy ul. Warszawskiej. W przyszłym roku impreza wrócić ma na Podzamcze.

Prace nad programem obchodów trwają od jesieni. Ratusz ma już zawarte umowy z gwiazdami występującymi na scenie głównej i, jak co roku, w ofercie koncertowej każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W planie obchodów pojawi się wiele zupełnie nowych elementów np. Festiwal Katarynek i Teatrów Ulicznych, Otwarty Ratusz, przedstawienia plenerowe, będą goście z Centrum Nauki Kopernik i wiele innych atrakcji.

 

Dni Sochaczewa 2018 program

PIĄTEK 8 czerwca 2018

Ten rok jest szczególny, gdyż w całym kraju, także w Sochaczewie, trwają obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mocnym niepodległościowym akcentem w czasie Dni Sochaczewa ma być uroczysta sesja Rady Miejskiej, która odbędzie się 8 czerwca.

- Wspólnie z przewodniczącym Kaczmarkiem planujemy w trakcie sesji pierwsze wykonanie hejnału Sochaczewa. Spotkanie radnych uświetni także koncert polskich hymnów „Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego”. Po raz pierwszy razem wystąpią wszystkie sochaczewskie chóry – Państwowej Szkoły Muzycznej, Vivace, Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Patria. To będzie wyjątkowe wydarzenie, bo na scenie stanie łącznie 250 śpiewających osób – mówi Joanna Niewiadomska-Kocik naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta.

Wieczorem w SCK przy 15. Sierpnia odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia przeplatany recytacją wierszy napisanych przez sochaczewskich poetów.

- To nasz ukłon w kierunku literatów, bardzo zintegrowanego i rosnącego środowiska poetów, które chcemy pokazać szerszej publiczności. O przeczytanie kilku wierszy poprosiliśmy doskonale znanego aktora Tadeusza Chudeckiego – dodaje naczelnik.

Piątek zakończy się na placu Kościuszki widowiskiem, którego głównym bohaterem będzie ogień. W ten sposób o 22.00 rozpocznie się Festiwal Katarynek i Teatrów Ulicznych.

 

SOBOTA 9 czerwca 2018

Sobota rozpocznie się od uroczystości wojskowych. 37. Sochaczewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej stacjonujący w Bielicach otrzyma sztandar ufundowany przez cztery samorządy: powiat sochaczewski, miasto Sochaczew, gminę Sochaczew i gminę Teresin. Chwilę później na placu rozpocznie się Festiwal Orkiestr Dętych OSP, organizowany w hołdzie dla strażaków, którzy w 1918 roku rozbrajali wroga i jako pierwsi w Sochaczewie wciągnęli na maszt biało-czerwoną flagę. Orkiestry przejdą w paradzie "Biało-Czerwonej" z placu Kościuszki na stadion MOSiR, a na jej czele zobaczymy zabytkowe wozy strażackie. Muzyków usłyszmy także na scenie głównej, gdzie po grających pop i folk Brathankach oraz koncercie legendy disco Boney M, odbędzie jeszcze potańcówka z DJ Piaskiem.

W sobotę i niedzielę od godziny 12.00 na terenie MOSIR odbywać się będzie „Jarmark Sochaczewski”.

- To propozycja dla lokalnych twórców rękodzieła, czyli malarzy, rzeźbiarz, garncarzy oraz producentów zdrowej żywności np. serów, miodów, wędlin i soków. Mamy na terenie powiatu kilkadziesiąt rodzinnych gospodarstw specjalizujących się w regionalnych smakach, mamy także wielu twórców rękodzieła. Zapraszamy, by się pokazali, pochwalili swoimi produktami i swoją sztuką – zachęca Joanna Niewiadomska-Kocik.

Oprócz strefy sztuki na stadionie powstanie też strefa rodzinna, a tam gry i zabawy prowadzone przez animatorów oraz goście specjalni z Centrum Nauki Kopernik, którzy w sobotę i niedzielę przeprowadzą dwanaście pokazów. Pozwolą one dzieciom zrozumieć np. jak funkcjonuje ludzki mózg, skąd się bierze powietrze itp.

Przez dwa dni na terenie MOSiR gościć ma także Miasteczko Harcerskie sochaczewskiego hufca.

 

NIEDZIELA 10 czerwca 2018

W niedzielę odprawiona zostanie tradycyjna msza święta w intencji mieszkańców a po niej na plac Kościuszki wróci Festiwal Katarynek i Teatrów Ulicznych. Już dziś zapraszamy na koncert kataryniarzy, spektakl „Motylescena” augustowskiego teatru Akt i plenerowy teatrzyk dla dzieci. Na finał festiwalu samorządowcy i goście z miast partnerskich Sochaczewa podzielą wśród mieszkańców „Mazurka Chopina”.

Nową propozycją w programie będzie Otwarty Ratusz. W jego ramach planowana jest m.in. prezentacja nowych wydawnictw poświęconych miastu. 10 czerwca w urzędzie odbędzie się spotkanie autorskie i prezentacja „Sochonostalgii” Barbary Sobkowicz, wieloletniej nauczycielki języka polskiego w LO Chopina. To rozszerzony zbiór wspomnień, publikowanych od kilku lat na łamach „Ziemi Sochaczewskiej”, który przeniesie czytelnika do powojennego Sochaczewa, na stare ulice, do popularnych restauracji, przypomni dawno zapomniane miejsca, mieszkańców i wydarzenia.

- Po premierze książki odbędzie się prezentacja specjalnej aplikacji na telefony i tablety poświęconej atrakcjom turystycznym miasta i najbliższych okolic – dodaje Joanna Niewiadomska-Kocik.

W niedzielę na scenie zaprezentują się m.in. tancerze, wokaliści i muzycy związani z Sochaczewskim Centrum Kultury, swoje największe przeboje zaśpiewa idol nastolatek Dawid Kwiatkowski, a wieczorny blok koncertów zamkną Wilki.

 

Za kilka tygodni radni zdecydują, czy nazwę Dni Sochaczewa zmienić na Święto Mieszkańców Sochaczewa. Jak już zapowiadaliśmy, zmiana ma być znacznie głębsza, dotyczyć przede wszystkim formuły święta, które wyjdzie poza centrum. Świętować mają wszystkie dzielnice. W Chodakowie idealne miejsce do organizacji imprez to stadion MOSiR, w Boryszewie scena plenerowa na tyłach SCK. Już w tym roku wszystkie wydarzenia sportowe odbywać się będą na obiektach MOSiR w Chodakowie.

- To prawdopodobnie ostatnie dni miasta organizowane na stadionie przy ul. Warszawskiej. Ratusz liczy, że w 2019 wrócą na podzamcze, gdzie powstać ma nowy amfiteatr i widownia z tysiącem miejsc siedzących. Miasto ma projekty, komplet pozwoleń i pieniądze na ten ogromny projekt. Przetarg, który ma wskazać wykonawcę prac, został już ogłoszony – podkreśla ratusz.

 

info źródło Urząd Miasta Sochaczew, Daniel Wachowski

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ok
Ok 31.05.2018, 21:12
Jarmark Sochaczewski"

W sobotę i niedzielę od godziny 12.00 do 19.00 na terenie MOSIR odbywać się będzie "Jarmark Sochaczewski". Spotkamy tam m.in. lokalnych twórców rękodzieła, malarzy, producentów żywności. "Jarmark Sochaczewski" rozbije się na płycie boiska bocznego, w rejonie komisu samochodowego i kortów tenisowych.

W strefie cateringu działać będą stoiska rodzimych restauracji i firm dowożących dania do domów, gdzie kupimy m.in. kebaby, lody, desery, dania etniczne i staropolskie, skosztujemy też piwa prosto z beczki Browaru Socho.

Strefa rodzinna to gry i zabawy prowadzone przez animatorów oraz gości specjalnych z Centrum Nauki Kopernik, którzy w sobotę i niedzielę przeprowadzą dwanaście pokazów (początek o pełnej godzinie począwszy od 12.00 do 17.00). Pozwolą one dzieciom zrozumieć np. jak funkcjonuje ludzki mózg, skąd się bierze powietrze itp. Gdyby tego jeszcze było mało, w Jarmarku weźmie udział również Junior Odkrywca, który zaproponuje maluchom m.in. serię eksperymentów chemicznych i fizycznych, ze stowarzyszeniem Planszówki pogramy w najpopularniejsze rodzinne gry, a maluchy miło spędzą czas w Przedszkolu pod chmurką Akademii Prymusa.

Przez dwa dni na terenie MOSiR gościć ma także Miasteczko Harcerskie sochaczewskiego hufca, a w nim m.in. nauka robienia węzłów, rozpalania ogniska, quizy  i wiele innych atrakcji. Swoimi sukcesami, pracami plastycznymi i rękodziełem pochwalą się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej. Ich prace będzie można kupić i w ten sposób wesprzeć działalność tych placówek. Na Jarmarku nie zabraknie stoisk lokalnych organizacji pozarządowych.

Pozostałe