Akcja smog w powiecie sochaczewskim

  • 8.03.2018, 13:50
Akcja smog w powiecie sochaczewskim
Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie naszego powiatu działania pod nazwą "Smog". W ciągu kilku godzin zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie naszego powiatu działania pod nazwą "Smog". W ciągu kilku godzin zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

 

Wysokie stężenia zanieczyszczeń pyłowych powietrza atmosferycznego są jednym z głównych czynników środowiskowych, które wywierają szkodliwy wpływ na zdrowie populacji. Szkodliwość pyłu dla zdrowia osób eksponowanych związana jest ściśle z wielkością i składem chemicznym ziaren.

Nazwa „smog” powstała ze zbitki dwóch angielskich słów: smoke (dym) i fog (mgła). Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zanieczyszczenia powietrza zabijają co roku 6,5 mln ludzi na całym świecie. W Polsce jest to blisko 50 tys. osób rocznie – szacuje Europejska Agencja Środowiska. Nasz kraj zajmuje wysoką pozycję na liście najbardziej zanieczyszczonych w Europie.

Sochaczewska drogówka włączyła się aktywnie w przedsięwzięcia zmierzające do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery m. in. poprzez prowadzenie działań ukierunkowanych na przeprowadzanie jak największej ilości badań emisji spalin pojazdów oraz na eliminowanie z ruchu pojazdy, których stan techniczny w oczywisty sposób negatywnie wpływa na środowisko.

W ciągu kilku godzin zatrzymano łącznie 4 dowody rejestracyjne - 3 dokumenty z powodu złego stanu technicznego pojazdów oraz jeden za podejrzenie, że nie spełnia norm środowiskowych.

 

KPP Sochaczew

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe