"Muzeum Bez Barier. Improwizacje na motywach chopinowskich" - zajęcia dla niepełnosprawnych

start 14.02.2018 godz. 10:00

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina

koniec 14.02.2018 godz. 12:15

Lokalizacja: Żelazowa Wola 15

W Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli cyklicznie organizowane są zajęcia dla osób niepełnosprawnych - "Muzeum Bez Barier". Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 lutego, zaprosimy wtedy na warsztaty "Improwizacje na motywach chopinowskich".  

Fryderyk Chopin miał sławę nie tylko wybitnego kompozytora i wirtuoza, ale również improwizatora. Często w gronie przyjaciół układał na żywo muzykę do utworów poetyckich, opracowywał i rozwijał motywy z pieśni i tańców ludowych, tworzył oryginalne improwizacje. 

W czasie warsztatów uczestnicy nauczą się śpiewać tradycyjnych pieśni (Oj Chmielu, Chmielu oraz Laura i Filon). Poznają rytmy mazurkowe i wysłuchają mazurków Chopina. Następnie indywidualnie lub w małych grupach będą tworzyć improwizacje.

Program przygotowany jest dla osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem niepełnosprawności intelektualnej. Zapraszamy do udziału grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne, wstęp na zajęcia jest bezpłatny – po uprzedniej rezerwacji. Liczba miejsc ograniczona.

I grupa 10:00 – 11:00
II grupa 11:15 – 12:15

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.