Warsztaty dla seniorów: Żelazowa Wola w muzyce

start 14.03.2018 godz. 14:00

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina

Lokalizacja: Żelazowa Wola 15

Spotkanie rozpocznie się w środę 14 marca o godz. 14. Wstęp jest wolny.        
Miejsce urodzenia Chopina jest obecne w historii muzyki, na okoliczność odsłonięcia pierwszego pomnika Chopina na ziemiach polskich powstała kantata "Nad Utratą", rzeką przebiegającą przez wieś, autorstwa Zygmunta Noskowskiego. Innym dziełem powstałym na jej cześć jest poemat symfonicznym Siergieja Lapunowa "Żelazowa Wola" powstały w setną rocznicę urodzin Chopina, który stanie się przyczyną do poznania elementów dzieła muzycznego. Czym jest gatunek muzyczny i jakie cechy posiada poemat symfoniczny oraz na czym polega programowość muzyki?  W trakcie warsztatu  przybliżymy podstawowe zasady dyrygowania oraz zaprosimy do stworzenia dzieł malarskich zainspirowanych muzyką.
Przed warsztatami odbędzie się oprowadzanie pod wystawie czasowej Nowoczesność i tradycja. Park-pomnik w Żelazowej Woli.

Rezerwacje:
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew
e-mail: mkazur@nifc.pl
tel.: (+48) 664 413 511

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.