Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 15:36
Reklama

60. Międzynarodowy Wyścig Kolarski dookoła Mazowsza dziś w Teresinie

Dziś zapraszamy na wyścig kolarski. Już po raz drugi gmina Teresin będzie gościć uczestników Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego dookoła Mazowsza. Trasa o długości 168 kilometrów będzie prowadzić przez Teresin-Gaj-Dębówkę-Budki Piaseckie-Mikołajew-Kawęczyn-Szymanów-Elżbietów-Teresin. Przyjazd pierwszego zawodnika przewidywany jest na godz. 16.30-17.00. 
60. Międzynarodowy Wyścig Kolarski dookoła Mazowsza dziś w Teresinie

Rusza 60. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Mazowsza”. To wydarzenie Światowej Federacji Kolarskiej UCI i także Polskiego Związku Kolarskiego potrwa od wtorku, 25 lipca do soboty, 29 lipca.  Weźmie w nim udział prawie 150 zawodników z 25 ekip, w tym 13 zagranicznych, którzy pokonają 680 kilometrów. 

W gronie startujących są zarówno czołowi polscy kolarze, jak i mocne drużyny zagraniczne z Białorusi, Czech, Danii, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Słowacji i Ukrainy. W gronie faworytów wymienia się utytułowanych torowców – mistrza świata Adriana Teklińskiego, Czecha Aloisa Kankovsky’ego, Niemca Lukasa Lissa, Greka Christosa Volikakisa, a także Polaków – Kamila Zielińskiego (Domin Sport), Sylwestra Janiszewskiego i Grzegorza Stępniaka (obaj z Wibatech 7R Fuji) czy młodego Szymona Krawczyka (Voster Uniwheels).

"Dookoła Mazowsza” jest jednym z najstarszych polskich wyścigów, jego historia sięga wręcz lat 20-tych ubiegłego stulecia. W 1925 roku przeprowadzono bowiem pierwszą w Polsce etapową imprezę dla cyklistów i był nią właśnie „Bieg Wokół Województwa Warszawskiego”.

Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla amatorów-miłośników kolarstwa, którzy nie chcą ograniczyć się do biernego obserwowania rywalizacji zawodowców. W dniu prologu kolarze-amatorzy będą mogli wystartować na identycznej trasie, co uczestnicy wyścigu i porównać swoje czasy z rezultatami profesjonalnych zawodników. Drugą okazją do sprawdzenia się będzie ostatni etap w Kozienicach, gdzie na tej samej pętli przeprowadzony zostanie wyścig dla amatorów.

Wczoraj na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbyła się prezentacja ekip, które zgłosiły się do 60. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Mazowsza”. Pięciodniowa impreza rozpoczęła się Prologiem na Ursynowie, jazdą na czas na krótkim, 2,5 kilometrowym odcinku. A oto  wyniki wczorajszych kolarskich zmagań.

Klasyfikacja na etapie PROLOG:

1.BANASZEK Adrian KOLSS Cycling Team 

2. BIAŁOBŁOCKI Marcin CCC SPRANDI Polkowice

3. STOSZ Patryk CCC SPRANDI Polkowice

4.MAŁECKI Kamil CCC SPRANDI Polkowice

5. LIEPINS Emils RIETUMU BANKA Riga

6. GROß Felix GERMAN National Team

7. LATOŃ Eryk Team HUROM

8. STĘPNIAK Grzegorz WIBATECH 7R FUJI

9. BOGDANOVICS Maris RIETUMU BANKA Riga

10. PAWLAK Tobiasz KK TARNOVIA

Klasyfikacja drużynowa na etapie PROLOG :

1. CCC SPRANDI Polkowice CCC

2. RIETUMU BANKA Riga RIE

3. GERMAN National Team GNT

4. WIBATECH 7R FUJI WIB

5. Team HUROM THU

6. ELKOV - AUTHOR Cycling Team ELA

7. KOLSS Cycling Team KLS

8. VOSTER UNIWHEELS Team VOS

9. Team AURA ENERGI-CK AARHUS AUR

10. KK TARNOVIA TAR

11. P&S-TEAM-THÜRINGEN PST

12. BELARUS National Team NCB

13. DOMIN SPORT DSP

14. TC CHROBRY SCOTT Głogów TCC

15. TEAM FIXIT.NO FIX

16. DarBud Team DAR

17. KS POGON MOSTOSTAL Puławy MOS

18. PIASECZNO PIA

19. SKC TUFO PROSTEJOV SKC

20. KED-STEVENS RADETEAM Berlin KED

21. SLOVAK National Team U23 SNT

22. UKRAINA National Team UNT

23. KRISMAR Big Silvant Warmia Mazury WIM

24. MAYDAY Team Ziemia Lubelska MAY

25. POMORSKIE - GKS KARTUSIA CAR



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama