Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 21:34
Reklama

Pół tysiąca piłkarzy na starcie XVIII Turnieju Dzikich Drużyn

Piłkarski Turniej Dzikich Drużyn osiągnął pełnoletność. W minioną sobotę prawie pół tysiąca zawodników i zawodniczek wzięło udział w tej jednej z największych imprez piłkarskich na Mazowszu.
Pół tysiąca piłkarzy na starcie XVIII Turnieju Dzikich Drużyn

Autor: Krzysztof Lewandowski

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Maciej Małecki, poseł na Sejm RP. Wszyscy uczestnicy rywalizowali o puchar Stowarzyszenia "Zamek".  Tradycyjnie każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę, która jest tradycyjnie rozdawana od pierwszej edycji. Organizatorzy zadbali o kiełbaski z grilla, jogurty  oraz wodę dla wszystkich uczestników zawodów.

Rywalizowano w pięciu kategoriach na pięciu boiskach. Mimo padającego deszczu uczestnicy nie przestraszyli się złej pogody i dzielnie walczyli miano najlepszej drużyny w swojej kategorii.

Wyniki XVIII TDD

Kategoria „Skrzaty”

1. Łoszaki Brochów (Igor Fergin, Bartosz Jeznach, Bartosz Cybulski, Stanisław Król, Antoni Sot, Mikołaj Kołodziejczyk, Filip Gronecki, Kacper Bieguszewski)

2. Lobos Jówenes

3. Pogoń Wiskitki

 

Król strzelców – Igor Fergin (Łoszaki Brochów)

 

Kategoria „Orlik”

1.Unici (Mateusz Krupa, Kacper Gajda, Bartosz Kalota, Oliwier Dudek, Wiktor Wróblewski, Jakub Stankiewicz)

2.Dzikie Byki z Afryki

3.OT Sochaczew

 

Król strzelców – Eryk Tyl (Dzikie Byki z Afryki)

 

Kategoria „Junior”

1.EYJAFSALLAJAKUL (Antoni Rejman, Michał Wieczorek, Jakub Pawlak, Łukasz Ziółkowski, Wojciech Kryś, Wiktor Michurski, Piotr Stobecki, Mikołaj Staniak, Oktawian Pela, Kamil Kościg (?)

2.PSPTMKS

3.FC Laga Teresin

 

Król strzelców – Jakub Kasza (PSPTMKS)

 

Kategoria Open kobiety

1.LKS Fenix Boczki Chełmońskie (Izabela Pawlina, Klaudia Wróbel, Maria Michalak, Alicja Łopata, Matylda Gajewska, Małgorzata Brzozowska, Magdalena Zwolińska, Katarzyna Siejka, Magdalena Burzyńska)

2.Queen

3.Dzika Drużyna

 

Król strzelców – Milena Zakościelna (Queen)

 

Kategoria Open mężczyźni

1.Real Madrit (Szymon Kiewel, Kacper Kiewel, Dawid Szczepanik, Bartosz Zakościelny, Maciej Brdeja, Alex Zamawi)

2.Chodaków I

3.Legijny Żyrardów

 

Król strzelców – Mariusz Więch (Legijny Żyrardów)

 

Skład sędziowski: Rafał Szczypniewski, Kamil Śniecikowski, Krystian Jankowski, Paweł Wieczorek, Damian Jędrzejak, Krystian Gołębiewski, Łukasz Trawiński, Mateusz Trawiński.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama