Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 11:50

Cztery medale teresińskich zapaśników na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w zapasach w stylu wolnym. Zawody rozegrane zostały w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Wielkopolska 2018. Bardzo dobrze zaprezentowała się 11 osobowa ekipa Greiner Mazowsze Teresin zdobywając 4 medale.

Autor: LKS Mazowsze Teresin

Na najwyższym stopniu podium stanął Hubert Wiśniewski, który zdominował kategorie wagowa do 110 kg. W walce finałowej pokonał Łukasza Augustajtysa z Wikinga Wolin przez położenie na plecy. Brzozowe medale zdobyli Wojciech Wysocki 60 kg, Jakub Sieczka 71kg, Filip Wiśniewski 92 kg. W klasyfikacji klubowej klub z Teresina obronił pozycje z ubiegłego roku zajmując 1 miejsce w gronie 57 klubów.

Miejsca pozostałych zawodników - Mateusz Rutkowski V, Fabian Niedźwiedzki VIII, Damian Orłowski VIII, Bartłomiej Golinski IX, Szymon Bońda X, Aloyan Vanik XVII, Mariusz Pawłowski XVII. w klasyfikacji wojewódzkiej pierwsze miejsce zdobyło mazowieckie 83 punkty z czego nasi zapaśnicy wywalczyli 48 pkt.