Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 12:41
Reklama

Dziś wystartował trzydniowy piknik „Nudy za drzwi nie wpuszczamy, dobrą zabawą ją przeganiamy”.

Przez trzy dni, od 9.00 do 18.00, na dzieci czekać będzie 25 tys. klocków, darmowy popcorn, symulatory komputerowe, quady, a o dobrą zabawę zadbają animatorzy gier. 16, 17 i 18 stycznia zapraszamy całe rodziny – bobasy, przedszkolaki, uczniów, rodziców, babcie i dziadków – na piknik pod hasłem „Nudy za drzwi nie wpuszczamy, dobrą zabawą ją przeganiamy”.
Dziś wystartował trzydniowy piknik „Nudy za drzwi nie wpuszczamy, dobrą zabawą ją przeganiamy”.

Trzydniowy edukacyjny piknik rodzinny, organizowany przez Urząd Miejski, odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. R. Kaczorowskiego. Przyjść może każdy. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne. Ponieważ to oferta dla całych rodzin, pole zabawy będzie podzielone na tematyczne strefy:

STREFA BOBASA - Jest to specjalnie przygotowane miejsce, w którym rodzice będą mogli razem ze swoimi maleństwami odpocząć i pobawić się. Miejsce przeznaczone dla dzieci do lat 3 to zabawki, „dmuchany zamek”, sztalugi, basen z piłeczkami, kosz pełen zabawek, specjalne wykładziny i maty do zabawy.

KĄCIK PRACY TWÓRCZEJ - To miejsce tworzenia obrazków, wyklejanek, plastelinowych postaci, tworzenia biżuterii z koralików, cekinów, makaronów, muszelek itp.

KLOCKOLANDIA - To 25 tysięcy drewnianych klocków, z których można wyczarować niezliczoną ilość kształtów, figur, budowli morskich. Wraz rodzicami dzieci będą budowały statki, mosty, zwierzęta morskie, wieże…

KUCHNIA - Miejsce w którym dzieci z rodzicami (lub same), wspólnie z instruktorem tworzyć będą zaczarowane smakołyki ze świeżych produktów - morski owocowy świat, kuchenne zoo, zwariowane gofry i naleśniki, ozdobią wafle czekoladą. Na gości czekać będzie także darmowy popcorn.

BUDOLANDIA – BUDUJEMY RAZEM - Tutaj dzieci nauczą się podstaw różnorodnych konstrukcji, zrozumieją jak działają narzędzia budowlane, spróbują swoich sił jako budowniczowie i mali mechanicy, gdyż ich zadaniem będzie zbudowanie np. maszyny drogowej, samochodu i samolotu. Do dyspozycji dzieci będą klocki konstrukcyjne, zestawy do skręcania typu „mały majsterkowicz”, elektryczne mini wkrętarki, śrubokręty itp.

MALOWANIE TWARZY - Każda mała dama oraz każdy twardziel, gdy tylko zechce może zostać piratem, zwierzakiem lub bohaterem z bajek. Doświadczone wizażystki wykonają makijaż gwiazdy, dobiorą maluchom najmodniejsze w sezonie kolory i dodatki. Nie zapomną o brokatach i koralikach.

QUADY - Uczymy nasze dzieci bezpiecznego poruszania się na drogach, zasad ruchu drogowego, znaczenie znaków drogowych.

COŚ DLA VIDEO – GRACZA - Przy wykorzystaniu komputerów i projektora cyfrowego goście przenoszeni są w nowoczesny, wirtualny świat. Dzieci mają możliwość ścigać się super autami i rozgrywać mecze piłkarskie na światowym poziomie. Do dyspozycji będzie m.in. xbox 360, kierownica sterująca model ferrari 458, zręcznościowe gry komputerowe.

GRANIE I ŚPIEWANIE - Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w słonecznym karaoke, a do dyspozycji będą znane dzieciom i ich rodzicom muzyczne hity. W strefie grania będą dostępne instrumenty - perkusja, gitara klasyczna, gitara elektryczna.

Wszystkie koszty związane z piknikiem pokrywa sochaczewski ratusz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama