Kolejne wzmocnienie RC Orkan Sochaczew

  • 11.01.2018, 15:26 (aktualizacja 11.01.2018 15:36)
Kolejne wzmocnienie RC Orkan Sochaczew RC Orkan Sochaczew
Kolejny nowy zawodnik pojawił się w składzie sochaczewskiego Orkana na zbliżający się nowy sezon Ekstraligi rugby. W Sochaczewie zagra reprezentant Polski Paweł Poniatowski. To drugie po Gruzinie Givi Bereshvili ogromne wzmocnienie Orkana.

Poniatowski i Bereshvili zjawili się w ostatni poniedziałek w sochaczewskim ratuszu by w obecności burmistrza Piotra Osieckiego podpisać z prezesem RC Orkan Robertem Dłutkiem umowy na grę w Sochaczewie. Obaj wzmocnią zespół na okres jednego roku.

- Bardzo się cieszę, że dołączam do projektu „Orkan Sochaczew mistrzem Polski za trzy lata”” – mówi Paweł Poniatowski, wychowanek warszawskiej Skry, który ostatni sezon spędził w Łodzi, broniąc barw KS Budowlani, a ma za sobą także występy we Francji.

Poniatowski to dwumetrowy, ważący 120 kg zawodnik, który karierę rugbisty zaczął dość późno, długo jego dyscypliną była koszykówka. Warunki fizyczne plus skoczność, jaka została mu z basketu oraz zdolności manualne sprawiły, że bardzo szybko awansował do reprezentacji Polski. Zadebiutował w kadrze u trenera Marka Płonki, stając się podstawowym zawodnikiem prowadzonej przez niego drużyny. Trener Blikkies Groenewald także widział miejsce w składzie dla Poniatowskiego. Podobnie rzecz miała się ze Stanisławem Więciorkiem.

- Do gry w Sochaczewie namówił mnie Maciej Brażuk, przez wiele lat jej kapitan, a później menedżer. Z kadry wiem, że jak Maciej się za coś bierze, to musi być sukces. Wierzę, że Orkan już w tym sezonie będzie silną ekipą. Mam nadzieję, że się do tego przyczynię – powiedział Poniatowski tuż po podpisaniu umowy.

- Przyglądam się z dużą życzliwością projektowi, jaki powstaje w sekcji rugby Orkana. Widzę, że przygotowujecie wszystko z głową, bez szaleństwa, ale też z odwagą. Trzymam kciuki za powodzenie projektu. Będę go wspierał – powiedział podczas spotkania burmistrz Osiecki.

- Miasto jest naszym najważniejszym i największym sponsorem, za co bardzo dziękujemy. Bez wsparcia samorządu nasz klub nie miałby szans na odbudowę potęgi rugby w Sochaczewie, a taki jest nasz cel. Chcemy w ciągu trzech lat włączyć się w walkę o mistrzostwo Polski. Moim marzeniem jest, by finał mistrzostw Polski w rugby odbył się kiedyś na naszym nowym, pięknym stadionie, który już niebawem zacznie się budować - mówi prezes RC Orkan, Robert Dłutek.

- Jesteśmy w trakcie negocjacji z potencjalnymi sponsorami prywatnymi. Nasz projekt wymaga bowiem dodatkowego wsparcia, jeśli chcemy włączyć się w walkę najpierw o awans do tzw. grupy mistrzowskiej – co jest celem na ten sezon, a potem o medale. Rozmawiamy też z różnymi podmiotami o niematerialnym wsparciu zespołu. Wszędzie jesteśmy dobrze przyjmowani, co pokazuje, że Sochaczew chce mieć znów dobrą drużynę rugby. Już niebawem podpiszemy pierwsze umowy – deklaruje Maciej Brażuk.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe