Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 10:32
Reklama

26. finał WOŚP w Skierniewicach

Skierniewice po raz kolejny grają razem z Fundacją Jurka Owsiaka. 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w 14 stycznia!
26. finał WOŚP w Skierniewicach

Autor: UM Skierniewice

Podobnie jak w roku ubiegłym na ulice miasta wyjdzie ponad 150 wolontariuszy z puszkami. Nie zabraknie również wielu dodatkowych wydarzeń, w tym niesamowitego, kameralnego koncertu PIOTRA BUKARTYKA TRIO. Wypuścimy światełko do nieba, a w Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się szereg LICYTACJI i AUKCJI FANTÓW. Każdego kto uwielbia gotować, zapraszamy do przygotowania SERCNIKA, ciasta z sera, upieczonego specjalnie na WOŚP [ZGŁOSZENIA] TUTAJ do 10 stycznia. Nie zabraknie także emocji sportowych. Na starej hali OSiR obejrzymy doroczny MECZ SERC, a na parkiecie zagrają znani samorządowcy, sportowcy i amatorzy, którzy na sportowo wesprą 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Zagramy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków

Celem tegorocznej zbiórki będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. - W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji. Neonatologia była celem Finałów WOŚP siedmiokrotnie, jednak ostatni raz kompleksowo wspierano ją w styczniu 2013 roku. A jest to dziedzina medycyny, która rozwija się intensywnie i ciągle potrzebuje nowoczesnego sprzętu umożliwiającego ratowanie najmniejszych pacjentów. 
Dodajmy, że podczas ubiegłorocznego finału w Skierniewicach zebraliśmy rekordową kwotę ponad 108 tys. zł. W 2016 do puszek trafiło ponad 101 tys. zł. Jak będzie w tym roku. 

PROGRAM 26. FINAŁU WOŚP

13.00-17.00 hol CKiS
•    Animacje dla dzieci
•    Aukcja fantów
•    Warsztaty artystyczne (rzeźbienie w mydle, rękodzieło, plastyczne)
•    Foto budka
•    Malowanie buziek
•    Skręcanie balonów
•    Degustacja konkursowych SERCNIÓW
•    14:00 rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy SERCNIK
•    Od 15:00 Licytacje

III Charytatywny Mecz Serc
•    16:30 Hala OSir ul. Pomologiczna

Koncerty – sala kameralna CKiS
•    14:00  Green Craft
•    18:00  Piotr Bukartyk z zespołem
Wstęp na koncerty – cegiełka do puszki min. 20 zł

20.00 Światełko do nieba – teren przy CKiS
•    Ognisko
•    Koncert bębniarski Moribaya
•    Zimne ognie

UM Skierniewice


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama