Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 12:41
Reklama

Sędzia piłkarski Szymon Marciniak odwiedził SP nr 7

W czwartkowe przedpołudnie do szkoły podstawowej nr 7 w Sochaczewie przyjechał Szymon Marciniak. To polski sędzia piłkarski UEFA ELITE z Płocka, który opowiadał o swojej drodze na sam szczyt hierarchii sędziowskiej i pracy sędziego na największych stadionach świata.
Sędzia piłkarski Szymon Marciniak odwiedził SP nr 7

 

Z inicjatywy rady rodziców szkoły podstawowej nr 7 doszło do pilotażowego spotkania z  sędzią Szymonem Marciniakiem i uczniami szkoły. To wszystko w ramach  zainicjowanego przez rodziców cyklu spotkań z przedstawicielami różnych zawodów. Było to uzupełnienie i rozszerzenie przez szkołę cyklu zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, które jest realizowane przez szkołę podstawową nr 7.

Sędzia z Płocka opowiadał o swojej drodze na sam szczyt. Obecnie jest w grupie UEFA ELITE (najwyższa klasa wśród sędziów). Szymon Marciniak znajduje się w TOP 5, czyli wśród pięciu najlepszych arbitrów na świecie. Dlatego też można zobaczyć go na boiskach ekstraklasy, ale i Ligii Mistrzów. Wszystko wskazuje na to, że będzie arbitrem na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji.

Nasz eksportowy sędzia opowiadał o swojej drodze na sam szczyt. Początki nie były łatwe. Najpierw były mecze drużyn młodzieżowych, a następnie zespołów seniorskich od B-klasy zaczynając. Przypomnijmy, że Szymon Marciniak wielokrotnie przyjeżdżał na mecze Bzury Chodaków. ostatni raz gościł w Chodakowie w 2009 roku już jako sędzia ekstraklasowy. 

Przełom w jego karierze nastąpił w 2011 roku, kiedy to awansował do tej najwyższej klasy wśród sędziów i od tego momentu nastąpił progres w jego hierarchii sędziowskiej. Praca sędziego to bardzo dużo wyrzeczeń, treningów i diety. Żeby być na samym szczycie trzeba wszystko podporządkować swojej pracy. Nie jest to łatwe, ale nagroda jest naprawdę duża. Po swoim wystąpieniu młodzież zadawała pytania na które sam zainteresowany odpowiadał z dużym uśmiechem na twarzy (czy zna Roberta Lewandowskiego lub jakim jeździ samochodem? )

 

Dorota Bednarska, przewodnicząca rady rodziców:

Kliknij aby odtworzyć

 

Młodzież szkoły podstawowej nr 7:

Kliknij aby odtworzyć

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama