Czy to już koniec ze zmianą czasu w Polsce?

  • 12.10.2017, 09:12 (aktualizacja 12.10.2017 09:18)
  • Paweł Pajka
Czy to już koniec ze zmianą czasu w Polsce?
2017 to już prawdopodobnie ostatni rok, kiedy zmieniać  będziemy czas na zimowy. Od przyszłego roku, w Polsce ma obowiązywać tylko czas letni.

Właśnie Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych poparła projekt ludowców  dotyczący likwidacji zmiany czasu. Według pomysłodawców tego rozwiązania wraz z likwidacją zmiany czasu spadnie liczba osób chorych na depresję, zawałów serca, do tego mają dojść korzyści ekonomiczne. Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie. Obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Islandii i Białorusi. W Polsce zmiana czasu obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku.
 

Paweł Pajka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe