Zgłosiła napad, którego nie było - teraz 69-letnia sochaczewianka będzie miała kłopoty

  • 3.10.2017, 10:08 (aktualizacja 03.10.2017 12:47)
  • Katarzyna Żakowska
Zgłosiła napad, którego nie było - teraz 69-letnia sochaczewianka będzie miała kłopoty
Zawiadomiła sochaczewskich policjantów o rozboju, do którego nigdy nie doszło i składała fałszywe zeznania. Jej nieodpowiedzialne zachowanie zaangażowało wielu policjantów w poszukiwanie sprawcy napadu. Teraz 69-latce grozi do 8 lat więzienia.

Pod koniec września do sochaczewskiej komendy zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która miała paść ofiarą rozboju. Tłumaczyła policjantom, że otworzyła drzwi młodemu mężczyźnie, który grożąc jej pozbawieniem życia zażądał wydania pieniędzy. Gdy 69-latka przekazała mu tysiąc złotych, sprawca miał ją uderzyć i uciec w nieznanym kierunku.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który mógł napaść na mieszkankę Sochaczewa. W toku dalszych czynności okazało się, że sochaczewianka często zmieniała wersję zdarzenia. Nie potrafiła również wskazać banku, z którego pobrała pieniądze, chociaż uparcie twierdziła, że w dniu rozboju wypłaciła taką sumę. Gdy mundurowi dotarli do właściwego banku okazało się, że 69-latka nie wypłacała takiej kwoty. Kobieta przyznała się do wymyślenia rozboju. Nie potrafiła jednak wytłumaczyć motywów swojego działania.

Teraz sama ma problemy. Przy złożeniu zawiadomienia o przestępstwie była pouczona o obowiązkach i odpowiedzialności karnej. Teraz za fałszywe zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań grozi jej do 8 lat więzienia.

KPP Sochaczew

Katarzyna Żakowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiewiorka
Wiewiorka 3.10.2017, 11:15
A może ta kobieta chora,i nie wiedziala co robi?!
bazyliszek
bazyliszek 9.10.2017, 14:32
To wtedy prokurator zadecyduje żeby przebadał ją specjalista i jeżeli on potwierdzi że kobieta jest chora i zdarza jej się nie wiedzieć co robi to nie zostanie ukarana, ale wydanie takiej opinii nie jest w kompetencjach policjanta czy prokuratura.

Pozostałe