×

1166 wykroczeń ujawnionych podczas policyjnych działań „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

1166 wykroczeń ujawnionych podczas policyjnych działań „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Na Mazowszu policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Policyjne działania "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” prowadzone były 8. września. Podczas akcji na drogach pełniło służbę 397 funkcjonariuszy.

Policjanci łącznie ujawnili 1166 wykroczeń. Najwięcej wykroczeń  jest popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, których ujawniono 750.  55 z nich polegało na nieprawidłowym zachowaniu w stosunku do pieszych. Również kierujący rowerami byli objęci nadzorem. Policjanci stwierdzili  w ich przypadku 49 wykroczeń z czego większość to przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Piesi popełnili w tym czasie 280 wykroczeń z czego ponad 78% stanowiły wykroczenia polegające na przechodzeniu w miejscach niedozwolonych.
 

Katarzyna Żakowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe