Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 15:21
Reklama

Biegacze uczcili pamięć Jana Cebrzyńskiego

Po raz pierwszy w historii Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą na linii mety ex aequo zameldowali się Volodymyr Timaszhov (Ukraina) i Bogusław Andrzejuk (Białystok). Podobnie jak rok temu najlepsza wśród kobiet była Agnieszka Witczak-Flajszer (Międzychód). W tym roku mija dziesięć lat od śmierci Jana Cebrzyńskiego, głównego pomysłodawcy tego biegu.
Biegacze uczcili pamięć Jana Cebrzyńskiego

Autor: Krzysztof

Na starcie w tym roku stanęło 89 biegaczy. Trasa biegu biegła ulicami Warszawska, Gawłowską, następnie przez Gawłów, Żuków i Mistrzewice. Tam był nawrót i tą samą drogą uczestnicy wracali na stadion przy ulicy Warszawskiej, gdzie była meta. Mimo, ze na początku trochę padało, to jak zaznaczali uczestnicy pogoda do biegania była dla nich odpowiednia. Jako pierwsi na linii mety ex aequo zameldowali się Volodymyr Timaszhov i Bodusław Andrzejuk z czasem 1:12:42. Przed startem półmaratonu po raz pierwszy zorganizowano Mini Bieg. Na dystansie 210,97 metrów rywalizowało 35 dzieci.

Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i wieńce oraz nagrody pieniężne. Na wszystkich czekały pamiątkowe medale i koszulki startowe, a także, co już jest tradycją gorący posiłek regeneracyjny.

 

Klasyfikacja generalna mężczyzn:

1 Timashov Volodymyr

Bogusław Andrzejuk

3 Mikołaj Bojko

4 Grzegorz Kozłowski

5 Dawid Bartołowicz

6 Paweł Osiński

 

Klasyfikacja generalna kobiet:

1 Agnieszka Witczak-Flajszer

2 Justyna Śliwiak

3 Barbara Rosińska

4 Emilia Olędzka

5 Jolanta Żebrowska

6 Joanna Pstrokońska-Soszyńska

 

Kategoria kobiet do 29 lat

1 Justyna Śliwiak

 

Kategoria kobiet do 39 lat

1 Agnieszka Witczak-Flajszer

2 Joanna Pstrokońska-Soszyńska

3 Emilia Zaczkowska

 

Kategoria kobiet 40 lat i więcej

1 Barbara Rosińska

2 Emilia Olędzka

3 Jolanta Żebrowska

 

Kategoria mężczyzn do 29 lat

1 Dawid Bartołowicz

2 Adrian Kowalski

3 Patryk Siekiera

 

Kategoria mężczyzn do 39 lat:

1 Timashov Volodymyr

2 Mikołaj Bojko

3 Grzegorz Kozłowski

 

Kategoria mężczyzn do 49 lat

1 Bogusław Andrzejuk

2 Paweł Zach

3 Robert Stykowski

 

Kategoria mężczyzn do 59 lat:

1 Marek Pociech

2 Sławomir Rutkowski

3 Ryszard Kuczkowski

 

Kategoria mężczyzn do 69 lat

1 Jerzy Kuczkowski

2 Edmund Stańczak

3 Jan Opałka

 

Kategoria mężczyzn 70 lat i więcej:

1 Józef Zalewski

2 Jacek Rembowski

 

Statuetki:

 

Dla najlepszego zawodnika powiatu sochaczewskiego

1 Grzegorz Kozłowski

2 Dawid Bartołowski

3 Paweł Osiński

 

Najlepsza zawodniczka powiatu sochaczewskiego

1 Izabela Czarnota

 

Najstarszy zawodnik – Jacek Rembowski (1946 r)

Najstarsza zawodniczka – Barbara Rosińska (1962 r)

Najmłodszy zawodnik – Dawid Bartołowicz (1992)

Najmłodsza zawodniczka – Justyna Śliwiak (1989 r)

Za zajęcie 72 miejsca – Danuta Brandenbura

Dla pierwszego zawodnika na 10 km – Timashov Volodymyr


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama