×

Ubezpieczenia pod lupą

  • 17.08.2017, 13:24
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenia pod lupą
Rynek ubezpieczeń jest jednym z największych i najbardziej różnorodnych. Z drugiej strony to przykład szybkiego dostosowywania się do zmiennych właściwości rynku. Poza tym doskonale odpowiada na potrzeby klientów. I być może niektórzy uważają, że polisy na wszystko to wyciąganie pieniędzy od klientów, ale w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń odszkodowanie może być bardzo istotne i pomóc w zakupie nowego sprzętu, załatwieniu różnych spraw czy też na przykład w remoncie. I niezależnie od tego, czy ubezpieczamy życie i zdrowie czy też mieszkanie lub sprzęt elektroniczny, naszym obowiązkiem jest zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, żebyśmy wiedzieli, za co płacimy i czego możemy się spodziewać.

Dedykowane oferty

Sprzęt elektroniczny jest nieodłącznym elementem funkcjonowania współczesnego człowieka. Zastępuje mu bardzo dużo innych urządzeń oraz rzeczy, z którymi niegdyś byliśmy związani – takimi jak na przykład  notes czy kalendarz. Teraz okazuje się, że często ich nie potrzebujemy. Poza tym smartfony to stały dostęp do mediów społecznościowych, poczty czy też aplikacji, które najzwyczajniej w świecie ułatwiają nam życie. Niektóre z nich takie jak ochrona domu czy możliwość płacenia przy pomocy urządzenia już zrewolucjonizowały sposób myślenia o telefonie. Okazuje się że z urządzenia coraz rzadziej dzwonimy, a coraz częściej jest to narzędzie zarządzania i przenośna baza danych. Skoro smartfony tak mocno wpływają na sposób, w jaki żyjemy, że praktycznie się nie rozstajemy z nimi, to warto zastanowić się nad zabezpieczeniem sprzętu przed utratą lub zniszczeniem w  https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Ubezpieczaj się

Zazwyczaj pierwszą ofertę ubezpieczenia otrzymujemy od operatora w momencie zakupu urządzenia. To praktyczne, tanie i proste rozwiązanie. Z drugiej strony często okazuje się, że nie sprawdza się ono w momencie, gdy nasze urządzenie zostanie uszkodzone lub ukradzione.  Często polisy zakupione u operatorów mają duże ograniczenia – na przykład nie obejmują zdarzeń, które miały miejsce poza terenem Polski albo powstały na skute użytkowania telefonu przez osoby trzecie – na przykład dziecko. Kluczem przy wyborze polisy jest zatem dokładne przeczytanie warunków ubezpieczenia i dostosowanie oferty do naszych potrzeb a nie odwrotnie. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać polisę, która w razie różnych zdarzeń takich jak utrata sprzętu czy też jego zniszczenie na skutek zalania lub stłuczenia pozwoli nam naprawić urządzenie lub otrzymać nowe.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:
 

Pozostałe