Ile kasy wydajemy na kosmetyki w drogeriach?

Ile kasy wydajemy na kosmetyki w drogeriach?
Najwięcej na kosmetyki przeznaczają osoby z województw mazowieckiego, pomorskiego i dolnośląskiego

Ile miesięcznie wydajemy na kosmetyki?

Z badań wynika, że 27% badanych Polaków wydaje na kosmetyki 20-50 PLN miesięcznie, 24% Polaków przeznacza preparaty kosmetyczne 50-100 PLN, a kolejne 20% - 100-150 PLN. Najmniejszą grupę (5%) stanowią osoby, które miesięcznie wydają na kosmetyki więcej niż 500 PLN. 9% Polaków wydaje w drogeriach maksymalnie 20 PLN miesięcznie, 8% zostawia tam 200-500 PLN, a 7% - od 150-200 PLN.

Najwięcej na kosmetyki przeznaczają osoby z województw mazowieckiego, pomorskiego i dolnośląskiego (najczęściej 50-100 PLN), najmniej - z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego (do 20 PLN). Mieszkańcy pozostałych województw najczęściej wskazywali opcję 20-50 PLN.

Z badań wynika, że zdecydowana większość Polaków (80%) nie przeznacza na kosmetyki więcej niż 150 PLN miesięcznie, natomiast 20% przekracza ten poziom wydatków, wybierając najczęściej produkty z wyższych segmentów cenowych.

Wartość polskiego rynku kosmetyków (bez chemii gospodarczej) jest przez ekspertów szacowana na 7,2 mld PLN. Statystyczny Polak wydaje więc na kosmetyki miesięcznie niecałe 40 PLN. W tę tendencję wpisują się producenci, skupiając się na rozwoju i marketingu produktów ze średniego segmentu cenowego, których sprzedaż rośnie.

 

 

Aleksandra Skwira
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe