Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 20:19
Reklama

Zalew Zadębie z nowymi atrakcjami

Znamy pierwsze wizualizacje zmian, które zostaną przeprowadzone w ramach modernizacji skierniewickiego zalewu Zadębie. Wykonawca zadania zaprezentował koncepcję metamorfozy tej części miasta. Wyciąg do nart wodnych, nowa ścieżka dla pieszych oraz cyklistów, a także pomieszczenia z szatniami i sanitariatem – to tylko część spośród elementów, na które warto zwrócić uwagę.
Zalew Zadębie z nowymi atrakcjami

Autor: Urząd Miasta Skierniewice

Zalew Zadębie to bez wątpienia jeden z najważniejszych punktów na mapie rekreacyjnych terenów w Skierniewicach. Woda, miejsce do spacerów i aktywnego spędzania czasu, kąpielisko z plażą – to atuty, obok których nie sposób przejść obojętnie, zwłaszcza w wolne weekendy. Niebawem teren zmieni się jednak nie do poznania. Wszystko za sprawą realizowanej tam inwestycji. 

O szczegółach Arkadiusz Kopczewski z biura prasowego skierniewickiego Urzędu Miasta

.

Kliknij aby odtworzyć

Jednym z najważniejszych punktów prac jest stworzenie nowej, ponad czterokilometrowej ścieżki przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów. Szeroka na cztery metry ścieżka zostanie wykonana z dwukolorowego asfaltu, co pozwoli wyraźnie oddzielić miejsce dla poszczególnych użytkowników.  Wzdłuż traktu powstaną nowe atrakcje, w tym cztery punkty sportowe z urządzeniami do treningu (elementy siłowni plenerowych oraz workout) i przestrzenią zabawy dla najmłodszych, a ponadto dwa punkty widokowe. W tych miejscach nie zabraknie stołów piknikowych, stojaków na rowery, stołu do szachów i miejsca na wspólne grillowanie. 

Nowy elementy infrastruktury pojawią się także na kąpielisku oraz w jego najbliższym otoczeniu. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane trzy zjeżdżalnie wodne oraz szatnia, wyposażona w przebieralnię, sanitariaty i prysznice. Niewątpliwą atrakcją będzie także wyciąg do nart wodnych wraz z odpowiednim zapleczem sportowym oraz nowy pomost widokowy. 

Modernizacja zalewu realizowana jest w ramach większego zadania, związanego z podniesieniem atrakcyjności turystycznej Skierniewic. Miasto pozyskało na ten cel blisko sześć mln złotych zewnętrznej dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014–2020. Zakończenie zadania zaplanowano na sierpień 2018 roku. 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Anonim 26.07.2017 19:14
A w Sochaczewie kiedy cos takiego powstanie? Zalew mamy tylko szkoda ze nie korzystamy...

PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama