×

Od poniedziałku gotowy będzie most tymczasowy na rzece Pisi

  • 20.04.2017, 18:00 (aktualizacja 20.04.2017 11:42)
  • Paweł Pajka
Od poniedziałku gotowy będzie most tymczasowy na rzece Pisi

Firma budująca na zlecenie MZDW nowy most na Pisi poinformowała, że 24 kwietnia będzie gotowa przeprawa tymczasowa. Stalowym mostem, powstałym obok obecnie wykorzystywanej przeprawy, mamy jeździć do jesieni, czyli do czasu gdy zakończy się budowa zupełnie nowego, docelowego mostu. Wykonawca ogłosił, że 24 kwietnia, od godz. 15.00, wprowadzi w tym rejonie zmiany w organizacji ruchu. Wszystkie samochody i autobusy zostaną skierowane na tymczasowy most. Po jego obu stronach ustawiona zostanie sygnalizacja świetlna. Przez całą dobę ruch ma się odbywać wahadłowo. Na ul. 15 Sierpnia wrócą ciężarówki i samochody dostawcze, gdyż tymczasowy most ma nośność aż 40 ton. Wreszcie duże firmy z Boryszewa będą mogły swoje tiry kierować na obwodnicę miasta, a nie wielokilometrowe objazdy.
25 kwietnia ZKM przywróci duże autobusy do obsługi pasażerów Kozłowa, Malesina i Boryszewa. Trzy tygodnie temu, ze względu na coraz gorszy stan techniczny mostu, ZKM musiał ograniczyć kursowanie autobusów do Energomontażu tylko do linii '7” i '8”, do tego obsługiwanych przez najmniejsze i najlżejsze autobusy. Pozostałe linie rozpoczynają i kończą bieg na przystanku Boryszew ERG.
- Nowym mostem będą mogły jeździć duże autobusy, zatem jeśli przeprawa zostanie otwarta w zapowiedzianym terminie, od rana 25 kwietnia przywrócimy poprzednio obowiązujący rozkład jazdy. Mieszkańcy dzielnicy dobrze go znają, ale jeśli mają wątpliwości, zapraszam na stronę internetową sochaczew.livebus.pl, gdzie szczegółowo informujemy o każdej zmianie – mówi dyrektor ZKM Krzysztof Sieczkowski.  
Ponieważ przez całą dobę ruch będzie się odbywał systemem wahadłowym, w godzinach szczytu niestety można spodziewać się opóźnień.
- Pasażerowie powinni więc wziąć poprawkę i nie planować podróży do stolicy co do minuty, bo przy dużym natężeniu ruchu autobus może wjechać na stację PKP spóźniony o kilka minut. Na pewne sprawy niestety nie mamy wpływu – dodaje dyrektor.

 

Daniel Wachowski
Biuro Prasowe UM w Sochaczewie

 

 

 

Paweł Pajka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe