Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 16:59
Reklama

Sochaczewscy policjanci apelują! Zachowajmy rozsądek w lany poniedziałek!

Sochaczewscy policjanci apelują! Zachowajmy rozsądek w lany poniedziałek!

Autor: wykop.pl

Oblewanie przechodniów jest zabronione. Jeżeli jednak ktoś zamierza „podtrzymać tradycję", może to robić w grupie znajomych, którzy traktują ten zwyczaj jak zabawę i wyrażają na to zgodę. W przypadku oblewania wodą osób, które sobie tego nie życzą, a także przejeżdżających pojazdów, policjanci będą stosować postępowanie mandatowe, a nawet kierować sprawę do sądu. Nie wolno rzucać workami z wodą w przejeżdżające pojazdy, ponieważ takim zachowaniem stwarzamy zagrożenie w ruchu drogowym. Kierujący pojazdem, któremu spadnie na szybę worek z wodą może stracić panowanie nad pojazdem i doprowadzić do wypadku. Ponadto należy zwrócić swoim dzieciom uwagę, że oblanie drugiej osoby wodą jest naruszeniem jej nietykalności cielesnej – czyli przestępstwem z art. 217 KK. Jeśli dziecko zniszczy drugiej osobie w ten sposób odzież, torebkę lub telefon, to konsekwencje finansowe poniosą jego rodzice. 
 
Za co policjant może nas ukarać?
 
Wdzieranie się do czyjegoś mieszkania, domu, lokalu, lub ogrodzonego terenu, aby kogoś polać albo wbrew żądaniu uprawnionej osoby nieopuszczenie takiego miejsca jest przestępstwem naruszenia miru domowego. Oblanie szyb jadącego samochodu czy rowerzysty to wykroczenie. Takie zachowanie może spowodować niebezpieczeństwo w ruchu drogowym, a nawet doprowadzić do wypadku. Polanie osoby substancją, która zniszczy ubranie narazi nas na odpowiedzialność za wykroczenie lub przestępstwo – w zależności od wartości zniszczonej odzieży.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama