Pijana 13-latka

  • 6.12.2017, 10:04 (aktualizacja 06.12.2017 10:28)
Pijana 13-latka Zdjęcie poglądowe
Coraz więcej dzieci w naszym mieście sięga po alkohol i problem ten szczególnie nasila się latem. Z jakich przyczyn to robią, nikt nie umie, albo nie chcę się na ten temat wypowiadać. Na terenie jednego osiedli w centrum miasta mieszkańcy zauważyli, że nieletnia dziewczynka z ich osiedla wygląda i zachowuje się się tak jakby była pod wpływem alkoholu.

O całym zajściu została poinformowana Policja. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poczuli od dziewczynki woń alkoholu i od razu wezwali karetkę pogotowia. Lekarz potwierdził, że 13-latka jest jest pod wpływem alkoholu, a alkotest wykazał prawie 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Nieletnia została oddana pod opiekę rodziców, ale sprawa będzie miała ciąg dalszy. Dziewczyna razem z opiekunami będzie wzywana na Policję i proszona o złożenie wyjaśnień związanych z tym gdzie nabyła alkohol i kto ją do tego nakłonił. Sprawa będzie miała dalszy ciąg w sądzie dla nieletnich.

JW

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dy
dy 12.12.2017, 00:33
Piją, palą po prostu gównierze. Sprawdźcie co dzieje się na Chodakowie. Alejki Duplickiego, teren przy biedronce, SP 7 (mała szkoła), tereny nad Utratą, okolice sklepu Biedronka. Czy nawet przy kino teatrze. Może Policja by się tym zainteresowała. Dzieci chowane przez ulicę.
Mieszkanka Sochaczewa
Mieszkanka Sochaczewa 6.12.2017, 15:34
Młodzi piją, bo spora część uważa, że jeśli w wieku 13-14 lat jeszcze nie próbowali alkoholu czy papierosów to pewnie są mięczakami. Dlaczego? Bo alkohol i papierosy są tylko dla dorosłych, a więc myślą (niesłusznie), że jak się pali, to w ten sposób okazuje się dojrzałość. Młodzież próbuje pokazać samym sobie, że nie chodzą już do podstawówki, dla nich wszystko to, co jest 18+ jest pociągające. Zamiast wpajać dzieciakom "alkohol jest tylko dla dorosłych" mówmy "alkohol jest niebezpieczny, niesie za sobą wiele konsekwencji". Mówmy, jaki alkohol ma wpływ na młode organizmy, do czego może doprowadzić. Uczmy, zamiast zakazywać, bo młodzi często dążą do próbowania na własną rękę i łamania zasad, taka jest natura tego wieku.

Pozostałe