×

81-letni mężczyzna odnaleziony

81-letni mężczyzna odnaleziony
7 września około godziny 15.00 81-letni pensjonariusz z Domu Opieki w Iłowie wyszedł z budynku na popołudniowy spacer. Gdy nie wracał po kilku godzinach około 20.00 powiadomiono o zaginięciu KPP Sochaczew. Natychmiast do poszukiwań zaginionego 81-letniego mężczyzny zwołano 11 policjantów i 33 strażaków ochotników. Całą akcja kierował aspirant Paweł Rynkiewicz.

Przeprowadzono wywiad, w którym kierunku zawsze miał zwyczaj chodził poszukiwany, aby właśnie na tym rejon skupić największa uwagę. Okazało się, że najczęściej staruszek na spacery wybierał się do Arciechowa i miejscowości Obory. W pierwszej miejscowości mężczyzna w tym dniu nie był widziany, natomiast w drugiej był obecny jeszcze półtorej godziny wcześniej. I tam zostały skierowane wszystkie osoby poszukujące zaginionego. Teren ten jest częściowo zalesiony i posiada liczne kanały, w których bardzo często stoją wody opadowe. Ekipa poszukiwawcza pomimo niesprzyjającej deszczowej pogody rozpoczęła przeczesywanie okolicznych zagajników i lasów. W głębi lasu zauważono ślady kijków, którymi najprawdopodobniej podpierał się poszukiwany. Idąc dalej tym tropem w jednym z rowów strażacy znaleźli poszukiwanego mężczyznę, który był całkowicie wykończony fizycznie. Wezwano karetkę pogotowia, która gruntownie przebadała 81-latka, który po kilkugodzinnym spacerze był całkowicie przemoknięty i wycieńczony. Według opinii lekarza gdyby mężczyzna nie został odnaleziony mógłby nie przetrwać nocy. Dzięki szybkiej akcji poszukiwawczej straży i policji udało się uratować ludzkie życie.

Katarzyna Żakowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ira
ira 8.09.2017, 14:44
Jeśli potrzebna pomoc,na STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW zawsze możesz liczyć.Niezależnie od tego,kto i kiedy jej potrzebuje -ONI są zawsze gotowi ratować czyjeś życie i mienie...????

Pozostałe