×

Bitwa na dwa wiersze, czyli konkurs z nagrodami

start 23.06 godz. 18:00

Sochaczewskie Centrum Kultury i Klub Kontrast

Lokalizacja: Sochaczew, Ul. 15 Sierpnia 83

To już druga edycja konkursu, który odbędzie się w piątek, 23 czerwca, o godz. 18.00 podczas spotkania „Między Kartkami” w Klubie KONTRAST Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83.

Konkurs poetycki jest imprezą otwartą, przeznaczoną dla wszystkich miłośników poezji z terenu miasta, powiatu sochaczewskiego oraz twórców z całego kraju, którzy ukończyli 16 lat - zarówno amatorów, jak i profesjonalistów (zrzeszonych, jak i niezrzeszonych w związkach twórczych).

Każdy autor może zgłosić dwa utwory poetyckie, które stanowią oryginalne dzieła jego pracy twórczej, nigdzie dotąd nie nagradzane i nie publikowane. Tematyka utworów jest dowolna. Utwory zgłaszane do turnieju nie powinny przekraczać 50 wersów.

Uczestnicy turnieju mają za zadanie osobiście zaprezentować przed zgromadzoną publicznością oraz jurorami dwa utwory poetyckie własnego autorstwa.

Zgłoszenia utworu należy dokonać nadsyłając maszynopis lub wydruk komputerowy na adres: Sochaczewskie Centrum Kultury, ul. 15 Sierpnia 83, 96-500 Sochaczew lub na adres e-mail: klubliteracki@gmail.com do 20 czerwca 2017 r. z dopiskiem na kopercie: „Bitwa na dwa wiersze” lub osobiście na godzinę przed rozpoczęciem konkursu.

Wyboru najlepszych wierszy i podziału nagród dokona jury powołane przez dyrektora SCK. Obradom jury II edycji konkursu przewodniczył będzie Maciej Woźniak - poeta, felietonista muzyczny i literacki, który publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Twórczości”, „Literaturze na Świecie” nominowany do Nagrody im. Józefa Czechowicza, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego – Orfeusz 2013.

Organizator przewidział dla zwycięzców dwie nagrody: w tym Główną Nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł i drugą pieniężną w wysokości 50 zł oraz wyróżnienia w postaci dyplomów.

Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są pod nr tel. (46) 863 07 68, a regulamin konkursu można pobrać ze strony www.sck.sochaczew.pl

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.